Минулого тижня відбулася зустріч Рівненського меблевого кластеру.
Як повідомляє Українська Асоціація Меблевиків (УАМ) на своїй Facebook-сторінці, участь у заході взяли керівники лісової, деревообробної, меблевої, дверної галузей, представники профільних освітніх закладів та влади.
Також за повідомленням УАМ, Рівненська обласна військова адміністрація на чолі з головою Рівненської ОВА Віталієм Ковалем та його заступником Сергієм Гембергом визначають меблеву галузь однією з пріоритетних для розвитку регіону і підтримують кластерну ініціативу на державному рівні.
Потужну підтримку розвитку кластеру надає і компанія ТОВ “Кроноспан УА”, генеральна директорка якої Наталія Покінська під час свого виступу висловила чітку позицію щодо створення сприятливих умов для розвитку Рівненського меблевого кластеру.
Також Поліський лісовий офіс ДП “Ліси України” повідомив у Facebook, що зустріч меблевого кластеру відвідав директор Поліського лісового офісу ДП “Ліси України” Олександр Кватирко, де поспілкувався із представниками меблевого та деревообробного бізнесу.
У дописі Поліського лісового офісу ДП “Ліси України” зазначено, що участь у заході взяли керівники підприємств Рівненської та Волинської області. Долучилися й представники Львівщини, Київщини, Харківщини, Поділля, Чернігівщини. А організатори події – Українська Асоціація Меблевиків – наголошують, що приємно вражені увагою бізнесу. Адже на запрошення відгукнулися навіть більше учасників, ніж очікувалося. Це означає, що заходи такого формату є затребуваними, йдеться у повідомленні.
Також Поліський лісовий офіс ДП “Ліси України” у дописі цитує деяких учасників зустрічі Рівненського меблевого кластеру.
“Зрозуміло, що запорукою успішного результату в загальному контексті розвитку напрямку є конструктивний діалог між лісівниками, деревообробниками та меблевим бізнесом. І самі такі заходи – той формат, де всі зацікавлені отримати для себе вигоди. Саме так будується бізнес-партнерство. Це дійсно цивілізована європейська практика. Приємно бачити зацікавленість такої кількості великих та дрібних компаній. Зі свого боку будемо й надалі працювати у напрямку спрощення та прозорості продажу деревини для наших підприємств. За минулий рік лісові господарства Волині та Рівненщини реалізували споживачам 1 мільйон 800 тисяч куб. м деревини. Це означає, що робота триває навіть в умовах війни. А ми всі розуміємо: якщо працює бізнес, працює лісова галузь, тобто вчасно сплачуються податки, є можливість підтримувати армію – це коло, яке ми, особливо зараз, в час війни, не маємо жодного право розімкнути”, – зазначив директор Поліського лісового офісу ДП “Ліси України” Олександр Кватирко.
“Понад 400 мільйонів інвестицій ми залучили саме в Рівненську область і саме в галузь мебельної деревообробки. Це такі компанії як “Кроноспан”, “Хйорт Кнудсен” і “Морган Феніче”. Дбаємо про експорт саме готових меблів. Рівненщина зараз не експортує кругляк, тобто необроблену деревину, навпаки меблевики краю роблять максимально готову продукцію в регіоні, що дає можливість збільшити і кількість робочих місць, і роботу для інших сумісних галузей”, – підкреслив заступник голови Рівненської ОВА Сергій Гемберг.
“Одна з пріоритетних галузей для Рівненщини – меблева. Меблева галузь – це галузь великої доданої вартості. В рамках країни ми дуже класно розвивались до 2022 року. В нас було більше мільярда, зараз 900 мільйонів доларів експорту. Це тільки розігрів. Зараз всі розуміють, що бізнес або розвиток – це про людей. Тобто для того, щоб кластер розвивався, люди постійно мають комунікувати”, – зауважив Президент Української Асоціації Меблевиків Володимир Патіс.
“Для меблевиків деревообробний завод це не тільки постачальник сировини, а й стратегічне ядро кластеру. Ми вивчили передовий досвід Європейського Союзу і ще кілька років заклади основи для такого розвитку. Поруч із заводами у Городку та Нововолинську ми передбачили площі для меблевих підприємств кластеру. Значні податкові і митні переваги для меблевиків надасть і робота в межах Індустріального парку. Однак маємо пам’ятати – ефективний кластер може бути в тісній співпраці трьох галузей – лісової, деревообробної та меблевої. Україна має назавжди припинити практику експорту необробленої деревини, а продавати всьому світові готові меблі. Цим шляхом пішли Польща, Німеччина, Туреччина і досягли успіху. Цей потенціал має і українська меблева галузі. Потрібна лише підтримка і розуміння з боку держави”, – наголосила генеральна директорка ТОВ “Кроноспан УА” Наталія Покінська.
Під час зустрічі Рівненського меблевого кластеру учасники об’єднання ознайомилися з роботою деревообробного заводу “Кроноспан Рівне” в Городку.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці підприємства.
Деревообробний завод “Кроноспан Рівне” відвідало 80 керівників та менеджерів меблевих і деревообробних компаній з Рівненської, Волинської, Львівської, Київської, Житомирської, Хмельницької, Харківської областей.
Під час годинної екскурсії меблевики побачили повний цикл виробництва плит ДСП – від деревини до готової ламінованої продукції в сучасних декорах. Окреме зацікавлення в представників меблевих компаній викликали плани з розвитку першого в регіоні приватного Індустріального парку “Кроноспан Рівне”. Адже меблеві підприємства зможуть стати учасниками парку та отримати додаткові податкові та митні стимули від держави.