Відбулось засідання міжфракційного депутатського об’єднання МФДО “Відновлення та розвиток лісів України”

132 Views
Фото: пресслужба Держлісагентства

Головною метою створеного вперше в історії нашої держави подібного об’єднання народних депутатів України є здійснення депутатського контролю за розвитком лісової галузі та сприяння у такій надважливій площині, як зміна законодавчої бази.

Про це повідомляє пресслужба Держлісагентства.

Як йдеться у повідомленні, зустріч була присвячена контролю стану виконання УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №675/2022 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 вересня 2022 року «Про охорону, захист, використання та відтворення лісів України в особливий період».

Разом із колегами з Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України та ДП “Ліси України” до участі у засіданні об’єднання долучився та доповів про стан підготовки законопроекту щодо оцінки впливу на довкілля (ОВД) т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль. 

Як зауважують у Держлісагентстві, робота над цим складним законом триває більше року. Запропоновані зміни підтримуються експертами та науковцями.

Головними тезами нового закону про ОВД є:

  • Всі рубки головного користування повинні отримувати висновок з ОВД в рамках підготовки матеріалів з базового лісовпорядкування.
  • Суціальні санітарні рубки не потребуватимуть висновку з ОВД для швидкого реагування на стихійні явища та поширення шкідників. Для додаткового контролю за призначенням даних рубок будуть працювати комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Залежно від площі рубки буде залежати територіальний масштаб комісій.
  • Для створення нових лісів буде застосовуватися географічний диференційований підхід.
  • Висновку з ОВД в обов’зковому порядку будуть потребувати і ділянки, які очікують на зміну свого цільового призначення.

Наразі, як повідомляють у Держлісагентстві, проєкт закону про ОВД знаходиться на розгляді у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. 

«Дуже розраховуємо на сприяння колег у доведенні цієї важливої законодавчої ініціативи до сесійної зали Верховної Ради України», – завершуючи дискусію, зауважив Віктор Смаль.

Поширити статтю