Міжнародний обмін досвідом – важлива складова у розвитку лісового господарства України

193 Views
Фото: ВО "Укрдержліспроект"

У нинішніх складних умовах воєнного стану дуже важливо підтримувати спадкоємність лісовпорядкування. Для цього потрібно розвивати та використовувати нові технології.

З цією метою, у міжнародному навчальному семінарі з питань сталого лісівництва
на запрошення Чеського Університету за підтримки Міністерства сільського господарства Чеської Республіки та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) нещодавно відбувся візит делегації Державного агентства лісових ресурсів України до Чеської Республіки.

У складі делегації представники Державного агентства лісових ресурсів, ВО «Укрдержліспроект» та  ДП «Ліси України» працювали з чеськими колегами, науковцями та представниками FAO за напрямками:
• Планування та стратегії сталого лісокористування, в умовах зміни клімату;
• Використання сучасних технологій моніторингу та аналізу управління лісовим господарством;
• Застосування ДЗЗ, лазерного сканування, фотограмметрії в лісовій практиці і наукових дослідженнях;
• Методикою та практичним проведення національної інвентаризації лісів Чехії;
• Формуванням планів та схем управління лісами із застосуванням статистичної оперативної інвентаризації лісів та передових технологій.

Одним з головних завдань візиту, було обговорення та вирішення питання вдосконалення інформаційної системи UKRTAX на базі технології Field-Map.

Також, в рамках візиту обговорено кроки подальшої співпраці чеських та українських фахівців з інформаційних технологій у лісовпорядкуванні та національній інвентаризації лісів, з метою формування політики та стратегії ведення сталого користування лісами із застосуванням сучасних технологій з наступним впровадженням їх у практику ведення лісового господарства.

ВО «Укрдержліспроект»

Поширити статтю