Відбулося чергове засідання двосторонньої Керівної групи українсько-німецького проєкту “Технічна підтримка розвитку лісової політики та впровадження національної інвентаризації лісів (НІЛ)”

Tags: 108 Views
Фото: Держлісагентство

Відбулося чергове засідання двосторонньої Керівної групи українсько-німецького проєкту “Технічна підтримка розвитку лісової політики та впровадження національної інвентаризації лісів (НІЛ)” за участі Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства лісових ресурсів України.

Проект SFI реалізується на основі угоди між GFA Group (генеральним агентом BMEL) та Державним агентством лісових ресурсів України.

Через відсутність доступу до замінованих територій, пошкодження і втрати спецобладнання для проведення інвентаризації та обмеженість коштів на реалізацію НІЛ, у 2022 році Керівна група проєкту ініціювала збільшення бюджету SFI та прийняла рішення про перехід від традиційної НІЛ до інвентаризації на основі дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), щоб за коротший термін досягти результатів інвентаризації лісів по всій території України.

Відповідні зміни було внесено до Порядку проведення національної інвентаризації лісів в квітні 2023 року.

Зокрема, Урядом Німеччини виділено додаткові кошти, на які було закуплено та передано ВО «Укрдержліспроект» наступне обладнання:

• 3 позашляховики 4х4 для збору даних НІЛ у лісах;

• 2 GNSS приймачі для збору даних у лісах;

• 3 ноутбуки для обробки даних інвентаризації;

• 5 комплектів програмного забезпечення/обладнання Field Map для збору та обробки даних інвентаризації;

• 3 зарядні станції з сонячними панелями для польових робіт

Тож, завдяки підтримці Уряду Німеччини та Федерального міністерства продовольства та сільського господарства, робота проєкту продовжується. Наразі опрацьовуються подальші спільні заходи у рамках проєкту.

Джерело: Держлісагентство

Поширити статтю