Відбувся круглий стіл на тему: «Екологія і сертифікація лісів: чому потрібен системний діалог екологів, лісівників та деревообробників»

137 Views
Фото: Facebook "Wood Industry UA"

23 листопада 2023 року платформа економічного розвитку «Wood industry UA» провела круглий стіл в онлайн-форматі на тему: «Екологія і сертифікація лісів: чому потрібен системний діалог екологів, лісівників та деревообробників».

Як повідомляється на Facebook-сторінці «Wood industry UA», учасниками заходу стали представники екологічної спільноти (ГО «Лісові ініціативи і суспільство ForestCom», ГО «Українська природоохоронна група», МБО «Екологія-Право-Людина», FSC Ukraine), профільних асоціацій деревообробної та меблевої індустрії, бізнесу, філій ДП «Ліси України».

Учасники круглого столу обговорили: 

  • питання розширення природно-заповідного фонду ДП «Ліси України” з погляду екологів, лісівників та деревообробників;
  • необхідність удосконалення механізмів підтвердження легальності походження деревини, її відповідності регламентам EUTR та  EUDR, адже це нині один із найважливіших аспектів боротьби з незаконними рубками та знелісненням;
  • примноження міжнародної сертифікації українських лісів з позиції не лише необхідності захисту лісів, а й виробництва продукції із деревини з високою доданою варістю, яке без сертифікації неможливе. 

Як розповідають у ГО «Лісові ініціативи і суспільство ForestCom», у спектрі питання боротьби із незаконними рубками експерт ГО “ЛІіС” з питань лісової політики та розвитку лісового і мисливського господарства Дмитро Карабчук, зокрема, наголосив: 

“Нам важливо мати дієвий механізм убезпечення від потрапляння деревини незаконного походження у ланцюжки постачання лісопродукції до українських виробників. А з цим маємо нині серйозні проблеми, що стосуються відсутності інформації про місце заготівлі деревини, а також інформації про види рубок під час купівлі деревини на біржі”.

Питань, що потребують спільного вирішення, знаходження точок перетину та коаліції думок не тільки екологів та лісівників, а й переробників деревини й представників місцевих громад – чимало, кажуть в ГО “ЛІіС” та погоджуються зі словами Юрія Дюга, керівника платформи Wood Industry UA, про те, що:

“Ліс – це велика комунальна квартира, де переплелись екологічні та економічні інтереси різних галузей. Системний діалог та спільна послідовна робота давно вже назріли, інакше програють всі. Часи, коли кожен тягне ковдру на себе, мають відійти в минуле. Всі стейкхолдери лісової галузі повинні співпрацювати. Лише тоді будуть системні зрушення”.

Поширити статтю