Рахункова палата затвердила Звіт про результати аудиту ефективності виконання повноважень Держлісагентством

148 Views
Фото: Facebook Віктора Смаля

На засіданні Рахункової палати затвердили Звіт про результати аудиту ефективності виконання повноважень Державним агентством лісових ресурсів України.

Про це повідомив у Facebook в.о. голови Держлісагентства Віктор Смаль.

Як очільник Держлісагентства зазначив у дописі, контрольні заходи Рахункової палати стосувалися ефективності виконання повноважень Держлісагентства в частині забезпечення контролю своєчасності, повноти нарахування та сплати податків та інших надходжень до державного бюджету суб’єктами господарювання у сфері лісового господарства, за період роботи протягом 2020, 2021, 2022 років та І квартал 2023 року.

Віктор Смаль розповів, що у своєму виступі перед членами Рахункової палати він акцентував увагу на підтриманні Держлісагентством курсу Кабінету Міністрів України щодо євроінтеграції та проінформував колегію Рахункової палати про результати реформування галузі.

Як повідомив Віктор Смаль, попри роботу в умовах воєнного стану останні два роки лісова галузь демонструє значні фінансові результати. За його словами, загальна сума сплачених податків до зведеного бюджету зросла з 4,9 млрд. грн у 2020 році до 7,8 млрд грн у 2022 році, про що відмічено у звіті.

Як йдеться у дописі, досягнути таких результатів вдалося за рахунок того, що:

– із 2021 року майже 100% деревини реалізується через аукціони;

– відповідно до рішення Уряду, розпочато процес реформування лісової галузі й розподілу функцій господарювання і контролю. “Реформа триває. Наступний крок – прийняття закону про утворення спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України», відповідно до якого відбудеться корпоратизація ДП «Ліси України», а це також євроінтеграційний крок”, – повідомив Віктор Смаль.

– запроваджено цифровізацію ключових процесів.

За словами Віктора Смаля, у галузі – 100% лісокористувачів знаходяться в Єдиній державній системі Електронного Обліку Деревини.

“Із 17 листопада цього року перейшли на електронний лісорубний квиток. Завершуємо підготовку для впровадженням електронного Сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій”, – повідомив в.о. голови Держлісагентства.

Також удосконалено онлайн-інструменти для перевірки і верифікації законності заготовленої деревини та проведення онлайн-перевірки законності перевезення деревини

Під час свого виступу Віктор Смаль детально зупинився на кроках Держлісагентства у напрямку переходу лісового господарства на принципи наближеного до природи лісівництва, майбутньої відмови від суцільних рубок головного користування у гірських лісах Карпатського регіону, що також є євроінтеграційними процесами та сприятиме у боротьбі із глобальними змінами клімату, і звернув увагу членів Рахункової палати на ті виклики, які постали перед лісовою галуззю у воєнний період: біля третини усіх лісів країни зазнали впливу війни, досить значні площі є недоступними для господарювання, що відповідно впливає на обсяги заготівлі деревини.

Також Віктор Смаль відповів на питання членів Рахункової палати щодо боротьби із незаконними рубками, відновлення лісів та тіньового ринку деревини, та у панельній дискусії підняв питання ненаданих у користування лісів (за даними останнього державного обліку площа таких лісів складає більше 700 тис. га, серед яких біля 400 тис. га – полезахисні лісові смуги), а також збереження так званих «самосійних» лісів та поінформував щодо кроків Держлісагентства у вирішенні цих питань.

Підсумовуючи доповідь, Віктор Смаль подякував за професійну роботу аудиторської групи та об’єктивний звіт, і підкреслив важливість подальшої співпраці.

Як йдеться у дописі, відповідальний за проведення контрольного заходу член Рахункової палати Цезар Огонь доповів про результати аудиту та підкреслив позитивні моменти у діяльності Держлісагентства та підприємств, що належать до сфери його управління, зокрема й щодо сплати податків. Він підкреслив, що Держлісагентство виконало 81% рекомендацій, наданих Рахунковою палатою у попередньому Звіті (2019 рік), серед яких – створення п’яти законопроектів. Також відмітив продуктивну співпрацю членів аудиторської групи Рахункової палати із суб’єктами контролю під час здійснення аудиту.

За підсумками розгляду Звіту про результати аудиту ефективності виконання повноважень державними органами в частині забезпечення контролю своєчасності, повноти нарахування та сплати податків та інших надходжень до державного бюджету суб’єктами господарювання у сфері лісового господарства Рахунковою палатою прийнято рішення про затвердження вказаного Звіту, повідомив Віктор Смаль.

В свою чергу, за словами очільника відомства, після офіційного отримання рекомендацій Держлісагентство вживе усіх необхідних заходів щодо врахування пропозицій Рахункової палати та усунення виявлених під час аудиту недоліків.

Поширити статтю