Відбувся круглий стіл щодо впливу індустрії продукції з деревини та меблів, індустріальних парків на розвиток місцевих громад Рівненщини та Волині

78 Views
Фото: УАМ

26 травня відбувся круглий стіл на тему: «Вплив індустрії продукції з деревини та меблів, індустріальних парків на розвиток місцевих громад Рівненщини та Волині».

Про це повідомляє Українська Асоціація Меблевиків (УАМ).

Учасниками круглого столу стали лідери громад, експерти деревообробної та меблевої галузі, фахівці з залучення інвестицій, представники Рівненської та Волинської обласної влади, народні депутати України.

Організаторами круглого столу виступили Всеукраїнська ініціатива «За ринок деревини», Агентство із залучення інвестицій «ІнвестІнРівне», ГО «Центр кластерного економічного розвитку».

Як повідомляє УАМ, під час заходу йшлося про можливості економічного розвитку місцевих громад та яку роль у цьому відіграють меблеві та деревообробні індустріальні парки та промислові зони.

Також можна було отримати практичні поради щодо особливостей створення індустріальних парків та почути досвід громад, на території яких вони вже функціонують.

На початку зустрічі учасники круглого столу обговорювали потенціал і перспективи розвитку економіки Рівненської та Волинської областей через призму розвитку індустрії продукції з деревини та меблів.

Дмитро Янушевський, директор Рівненської агенції з залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвестІнРівне», в доповіді про індустріальні парки Рівненської області зазначив, що в регіоні вже працює 2 зареєстровані індустріальні парки зі спеціалізацією під меблеву галузь та додав, що ОТГ важливо готувати локації та умови для залучення міжнародного та національного інвестора.

Оксана Донска, членкиня Правління Української Асоціації Меблевиків, в своїй доповіді зауважила: «Меблева галузь України має великий експортний потенціал, чому підтвердження є більше 800 млн.дол. експорту меблів за 2022 з країни, яка перебуває в стані війни з рф. Розвиток галузі можливий, завдяки об’єднанню зусиль бізнесу та місцевих органів влади. Як приклад, за активної підтримки РОВА меблевики активно беруть участь в міжнародних виставкових подіях, де отримують нові і нові контракти з експорту меблів».

Також під час заходу вирішували питання економічної та соціальної проблематики громад під час війни, зокрема, які кроки готові робити громади для створення умов для залучення інвестицій. Своє бачення цих питань виклали очільники тергромад Рівненської та Волинської областей

А на завершення круглого столу учасники зустрічі обговорили важливість об’єднання зусиль всіх гілок влади під час війни та структурних реформ галузі.

Зокрема, за повідомленням УАМ, Юрій Ройко, голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Волинської обласної ради, акцентував на ризиках для деревообробної та меблевої галузей щодо реформи лісової галузі, вбачаючи необхідність децентралізації, боротьби з корупцією та встановлення прозорості.

Леонід Білякперший заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської облдержадміністрації, зазначив: «За визначеними пріоритетами Smart-спеціалізації області меблева галузь є однією з п’яти обраних. За підтримки Української Асоціації Меблевиків було організовано меблевий кластер, куди увійшли відповідні виробники регіону. На сьогодні кластер генерує третину загального обсягу експорту Рівненської області».

Також Артем Ганущак, заступник Рівненського міського голови, розповів про резидента громади – найбільшого меблевого виробника України фабрику з виробництва м’яких меблів «Морган Феніче», де працює більше 1000 працівників.

За матеріалами УАМ

Поширити статтю