Відкрита зустріч FSC Україна з утримувачами сертифікатів

54 Views
Фото: FSC Україна

У рамках виставки “Деревообробка 2024” 12 червня 2024 року відбулася зустріч із утримувачами FSC сертифікатів “Підтримка діалогу для забезпечення сталого розвитку лісового сектора України”.

Запропонований ще два роки тому формат комунікації FSC Україна з утримувачами сертифікатів  підтриманий  цьогоріч більш ніж 140 учасниками. Участь у роботі взяли також представники ДП “Ліси України”, міжнародні члени FSC,  а також представники органів сертифікації та ASI.

Утримувачі FSC сертифікатів як системи ведення лісового господарства, так і ланцюга постачання дізнались актуальну інформацію про сучасний стан розвитку  FSC  сертифікації в світі та Україні. В центрі уваги учасників зустрічі –  інформація про продовження терміну дії основних інтерпретацій та відступів положень “Збірки програмних заходів реагування на ситуацію в Україні”. Саме завдяки  цим рішенням  FSC сертифікацію в Україні збережено, а сертифікаційні процедури, включно з аудитами, можуть відбуватися з відступами від деяких правил без зниження якості сертифікації та порушення цілісності системи FSC. Велику увагу отримала новина про схвалення FSC керівною групою з політики «FSC критеріїв, індикаторів та верифікаторів виключення територій, забруднених вибухонебезпечними предметами, зі сфери сертифікації відповідно до FSC-POL-20-003 V 1-0 для України».   Керуючись вимогами цього документу як додатку до FSC національного стандарту для України, зі сфери сертифікації можуть бути виключені території, забруднені вибухонебезпечними предметами, зберігаючи при цьому FSC сертифікований статус на решті території лісових господарств.

Незабаром  відбудеться  публікація оновленого FSC національного стандарту для України й відповідна  комунікація із зацікавленими утримувачами.

Дискусія відбувалась стосовно  вимог Регламенту ЄС щодо боротьби зі знелісненням  (EUDR). Схвалення пакету документів FSC Aligned for EUDR є важливим у контексті підвищення готовності усіх учасників ланцюга, починаючи з лісу, вибудовувати взаємну довіру та відповідальність. На національному рівні досягнення таких цілей потребує перегляду лісового законодавства, посилення правозастосування у сфері попередження знеліснення та деградації лісів й удосконалення низки технічних рішень, зокрема, тих які стосуються  електронного обліку деревини.

 Фото: FSC Україна

«Наполеглива робота команди FSC щодо узгодження вимог з EUDR посилює конкурентні можливості українських утримувачів сертифікатів на ринках ЄС, демонструючи їхній  внесок у попередження знеліснення та деградацію лісів. Ба більше, нові  вимоги до зачеплених збройним конфліктом лісових господарств, акцентуючи на пріоритетах  адаптації  системи менеджменту та практики лісогосподарювання, сприятимуть зменшенню ризиків для життя і здоров’я, з-поміж інших, працівників, місцевих громад, аудиторів», – зазначив Павло Кравець, директор FSC Україна.

FSC Україна

Поширити статтю