Віктор Смаль взяв участь в міжнародному кліматичному саміті COP28

104 Views
Фото: Держлісагентство

На полях міжнародного кліматичного саміту COP28 т.в.о. голови Держлісагентства Віктор Смаль виступив із доповіддю, яка стосувалася наближеного до природи лісівництва та цифрового моніторингу ринку деревини.

Про це повідомляє Держлісагентство.

Як інформує відомство, панельна дискусія відбулася в українському павільйоні за сприяння WWF та Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO). Наш цьогорічний павільйон на COP є другим за всю історію України на щорічних кліматичних самітах ООН, стверджують у Держлісагентстві.

Темою панельної дискусії були «Природоорієнтовані рішення для України. Від теорії до практики: ліси та вода».

Повідомляється, що у своїй презентації Віктор Смаль зробив акцент на:

  • Стратегії відмови від суцільних рубок головного користування у гірських лісах Карпатського регіону, а також розширення можливостей застосування рубок переформування (відповідний проєкт постанови Кабміну знаходиться на погодженні у Мінюсті);
  • Різниці між чистими одновіковими та мішаними різновіковими деревостанами. Трансформацію деревостану із одного стану в інший можна здійснити завдяки рубкам переформування. Складні (багатоярусні, мішані, різновікові) насадження є максимально наближеними до природних. Вони менше вражаються шкідниками та хворобами, є більш стійкими до пожеж та вітровалів, але що головне – мають вищий річний приріст деревини на 1 га (до 12 м3 замість 4 м3) за умови якщо лісогосподарські заходи проводяться вчасно.
  • Перших результатах переходу від паперових до електронних лісорубних квитків.
  • Запуску системи електронних сертифікатів про походження лісоматеріалів вже менше, ніж за тиждень. У зв’язку із цим відбудеться кардинальна зміна правил прослідковуваності деревини, яка відправляється на експорт.
  • Можливості громадськості долучитися до контролю за перевезенням деревини. Нещодавно запроваджена фотофіксація у електронних товаро-транспортних накладних дозволяє за номерним знаком лісовоза перевірити на сайті чи збігається поточний зовнішній вигляд партії, яку перевозить лісовоз із тим, які зображення були завантажені в систему при створенні цифрового документа на лісосіці. Це може зробити будь-хто просто слідуючи за лісовозом по дорозі. Для цього потрібен лише смартфон та підключення до мережі інтернет.

Як раніше повідомляли у Держлісагентстві, під час міжнародного кліматичного саміту COP28 Віктор Смаль також представив Україну на заході високого рівня – круглому столі за участю міністрів навколишнього середовища країн-членів ООН.

Фото: Держлісагентство

На порядку денному були заходи і конкретні кроки, які дозволять уповільнити швидкість зміни клімату на планеті до 2030 року, йшлося у повідомленні Держлісагентства.

Зазначалося, що під час свого виступу Віктор Смаль наголосив на тому, що російське повномасштабне вторгнення в Україну спричинило масштабні наслідки для навколишнього середовища не тільки для нашої держави, але і для всього світу.

Фото: Держлісагентство

Так, із 24 лютого 2022 року у атмосферу потрапило додаткові 60 млн тонн викидів CO2 – вони були спровоковані пожежами та військовою діяльністю. В Україні вже зафіксували понад 2900 фактів шкоди довкіллю. Вона оцінюється у 56,7 млрд євро. Під час свого виступу Віктор Смаль акцентував на тому, що ця шкода українському довкіллю має бути відшкодована росією у повному обсязі.

Окрім того, за інформацією Держлісагентства, Україна залишається відданою своїм кліматичним цілям. Є план зменшити викиди парникових газів на 65% до 2030 року та досягнути кліматичної нейтральності до 2060 року. Для цього розробляються необхідні закони та інструменти, які дадуть змогу досягти цих цілей.

Поширити статтю