Віталій Коваль: Кожен регіон повинен мати чітке позиціонування. Рівненщина – меблева столиця

186 Views
Фото: Рівненська ОВА

«Навіть час повномасштабної війни – це не час для зупинки», – такими словами розпочав свій виступ начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль під час панельної дискусії на тему «Прямі іноземні інвестиції в регіони. Як залучити інвесторів?» у рамках Європейського конгресу самоврядування, що проходить у польських Миколайках.

Віталій Коваль розповів учасникам про важливість розвитку локального інвестора. «В перші тижні російського вторгнення ми побачили, що не працюють логістичні зв’язки між великими заводами на різних територіях України. Тому важливо, аби в кожному регіоні були свої, хоч і невеликі виробники. Локальний інвестор не втече з країни, а його приклад надихне закордонних інвесторів», – зазначив він.

Очільник Рівненщини поінформував, що до війни за 2020-2021 роки область отримала прямих іноземних інвестицій в два з половиною рази більше, ніж за період незалежності України. Та висловив переконання, що ворог напав на нас тоді, коли ми почали розвиватися і рухатись в бік Європи.

Також Віталій Коваль акцентував, що сьогодні наступає момент регіоналістики, важливо мати позиціонування регіону.

«Рівненщина – меблева столиця України. У нас сильний лісовий ресурс. Але наша мета – не просто відправляти ліс, а продукт з доданою вартістю. Наприклад, американський інвестор вклав у виробництво фабрики на Рівненщині. Щодня підприємство відправляє на експорт в Європу 1200 диванів. В ЄС йде 80% експорту Рівненської області – це велика цифра під час війни. Ми продовжуємо нарощувати експорт»,- резюмував начальник Рівненської ОВА.

Джерело: Рівненська ОВА

Поширити статтю