Всесвітня біоенергетична асоціація представила щорічний звіт

54 Views
Фото: WBA

Всесвітня біоенергетична асоціація (WBA) представила щорічний статистичний звіт щодо біоенергетики Global Bioenergy Statistics Report 2023.

Як зазначають в WBA, ця щорічна флагманська публікація є цінним ресурсом, який дає уявлення про складну динаміку глобального біоенергетичного ландшафту біоенергетики. Це – інструмент, який допомагає зацікавленим сторонам приймати обґрунтовані рішення, кажуть в асоціації

Ключові моменти зі звіту наступні:

  1. Викопне паливо продовжує домінувати у світовому енергопостачанні, становлячи 80% від загального обсягу постачання первинної енергії. Частка технологій відновлюваної енергії сонця, вітру, гідроенергії, біомаси, геотермальної енергії  дещо знизилася і у 2021 році становила 15%. 

2. Вугілля та газ відігравали домінуючу роль у виробництві електроенергії в усьому світі, складаючи майже 60% загального обсягу у виробництві електроенергії у 2020 році. Однак у використанні відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна та вітрова енергія, також є значний прогрес: на них припадає 29% світового виробництва електроенергії. Частка біоенергетики у структурі виробництва електроенергії склала 9% (685 ТВт-год). З них 69% було отримано з твердої біомаси, а 17% – з побутових і промислових відходів.

3. За останні два десятиліття відновлювані джерела енергії, такі як біомаса, геотермальна та сонячна теплова енергія, подвоїли свій внесок у світове виробництво теплової енергії. На біомасу припадає 96% світового виробництва тепла з відновлюваних джерел, причому Європа виробляє 88% теплової енергії із біомаси в усьому світі.

4. Транспортний сектор залишається значною мірою залежним від сирої нафти та її похідних, на які припадає понад 90% його енергоспоживання. Для декарбонізації сектора необхідно терміново зосередитися на використанні відновлюваних джерел енергії, включаючи електроенергію та паливо з ВДЕ, роблять висновки в WBA.

5. У 2022 році Європа була лідером у виробництві деревних пелет з обсягом виробництва 26 млн т, тоді як Африка займала перше місце у виробництві деревного палива та деревного вугілля з обсягом виробництва 720 млн м3 та 36 млн т відповідно. У 2020 році виробництво рідкого біопалива та біогазу сягнуло 146 млрд л і 38 млрд м3

5. У 2020 році внутрішнє постачання біомаси у світі становило 57,5 ЕДж. 86% внутрішнього постачання було отримано з твердої біомаси, включаючи деревну тріску, деревні пелети та традиційні джерела біомаси. На частку рідкого біопалива припадало 7%, на побутові та промислові відходи припадало від 2 до 3%, а на біогаз – 2%.

6. У 2022 році у світі було вироблено 1,9 млрд м3 деревного палива. Більша частина виробництва припадає на Африку та Азію – по 37% на кожний регіон.

7. За оцінками, у 2022 році в світі було виготовлено 46,4 млн пелет. Більша частина виробництва деревних пелет припадає на Європу (51%), за нею йдуть обидві Америки – Північна і Південна – із часткою 31%.

8. Деревне вугілля є ще одним ключовим сектором біоенергетики, значні обсяги якого виробляються у всьому світі. У 2022 році у світі було вироблено майже 55 млн т деревного вугілля, причому на Африку припадало 70% його світового виробництва.

Більш детально із звітом про глобальну статистику біоенергетики 2023 році можна ознайомитися за посиланням.

Поширити статтю