Висота – не завада для стрічкової пилорами

Tags: 148 Views

Верстати Wood-Mizer можна побачити в дуже незвичних місцях. Наприклад, на вершині гори, де перебуває шанована святиня Римської католицької церкви.

Ніхто точно не знає, чому середньовічні іконописці іноді зображали Діву Марію з темним лицем. Сучасні дослідники висувають різні гіпотези, які породжують більше запитань, ніж дають відповідей. У Європі є близько 500 таких образів, де Темнолика Марія сидить на царському троні або стоїть з дитиною Ісусом на руках. Деякі із цих фігур вважають чудотворними.

Високо в Словенських Альпах у церкві Святої Анни вже більше 700 років зберігають скульптурний образ Чорної Марії. Відповідно до легенди сюди на висоту 1220 м над рівнем моря скульптуру принесли пілігрими з Іберійського півострова. Подолавши довгий шлях, вони вирішили, що образ треба залишити тут. Для цього в ХІV столітті збудували церкву із дзвіницею.

Церква Святої Анни розташована на висоті 1220 м над рівнем моряУ церкві більш ніж 700 років зберігають скульптурний образ Темноликої Марії
Церква Святої Анни розташована на висоті 1220 м над рівнем моряУ церкві більш ніж 700 років зберігають скульптурний образ Темноликої Марії

Хоронитель цього місця – Йоже Поточник, чий будинок розташований одразу на вершині гори, поруч із церквою. Ми розмовляємо з його сином Вінко, успішною людиною, що живе в місті Равне-на-Корошкем і працює в комерційному відділі великої європейської компанії.

«Зазвичай я приїжджаю до батька на вихідні, щоб допомогти по господарству, – розповідає Вінко Поточник. – Ми прагнемо підтримувати це місце акуратним і упорядкованим, тому увесь час потрібно щось ремонтувати або будувати».

Раніше Вінко замовляв і купував пиломатеріал, але проблема полягала в тому, що потрібні були дошки різних розмірів.

«Коли робиш щось і наприкінці тобі не вистачає двох заготовок потрібного розміру й залишається купа дощок іншого розміру – це ні на що не годиться», – стверджує Вінко.

Тому в 2011 році він придбав невелику стрічкову пилораму Wood-Mizer LT15.

Щоб виготовляти пиломатеріали для ремонту й будівництва, Вінко Поточник і його батько придбали стрічкову пилораму LT15Щоб виготовляти пиломатеріали для ремонту й будівництва, Вінко Поточник і його батько придбали стрічкову пилораму LT15

«Стрічкова пилорама LT15 підійшла мені насамперед за розмірами, – ділиться тонкощами вибору Вінко. – Сюди приходить багато людей, і ми не хочемо, щоб інструмент, матеріал або обладнання потрапляли їм на очі. Все повинне бути чисто й акуратно, а пилорама LT15 настільки маленька, що вона легко вмістилася в сараї».

Компактний верстат LT15 помістився у сараїКомпактний верстат LT15 помістився у сараї

Додамо, що вартість стрічкової пилорами Wood-Mizer LT15 невисока, а в Равне-на-Корошкем є сервісний пункт, де загострюють стрічкові пилки Wood-Mizer.

Вінко працює на стрічковій пилорамі не дуже часто, приблизно раз на місяць, і пиляє не більше трьох годин. Він почав з невеликих проектів. Спочатку напиляв дошки для штахетника, потім виготовив стіл і лавки, які тепер встановлені на подвір’ї біля церкви. Нарешті настала черга серйозного будівництва – Вінко оновив дерев’яний дах батьківського будинку й обшив дошками старий сарай.

Перше, що зробив Вінко Поточник, – новий штахетникСтіл і лавки біля церкви
Перше, що зробив Вінко Поточник, –
новий штахетник
Стіл і лавки біля церкви
Дах батьківського будинку цілком оновленийОбшитий дошками сарай
Дах батьківського будинку цілком оновленийОбшитий дошками сарай

Тепер подвір’я церкви виглядає бездоганно. Навколишні гори, тиша й спокій цього місця налаштовують на молитву й медитацію, а турботи й тривоги тут щезають.

Найближче село Копривна розміщене внизу, і там є власна церква для щоденної служби. Але раз на місяць або на церковні свята дзвони церкви Святої Анни, матері Діви Марії, скликають парафіян, і вони починають сходження до Темноликої Мадонни гірським шляхом завдовжки 7 км.

А коли служба закінчується і мешканці села повертаються додому, вони вдячні Темноликій Марії за гостинність і тим людям, які присвячують свою працю й час для загального добра, щоб це місце завжди залишалася заповітною обителлю, куди прагнуть серця пілігримів.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь