WWF-Україна презентував різдвяну історію про українців та природу

26 Views
Фото: скриншот

Напередодні Різдва Всесвітній фонд природи WWF-Україна запустив святковий проєкт «До своєї природи».

Як кажуть в WWF-Україна, проєкт створений на межі гармонійного поєднання наукових природничих фактів та етнографічних записів й досліджень, текстів колядок й елементів творів народного мистецтва. Основою ілюстрацій стали зображення експонатів Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».

Різдво — найвлучніший час поринути у цю історію, стверджують у WWF-Україна, адже зимовий цикл свят один з найважливіших періодів календарного року українців, який сотні років тому символічно вважали часом народження світу та сонця. Через призму традиційної української культури кампанія покликана нагадати українцям про тісну взаємозалежність людини та природи, а також про важливість збереження природного біорізноманіття, особливо у час війни.

В WWF-Україна також нагадують, що війна має руйнівний вплив на довкілля, і її наслідки можуть бути відчутними не лише для нас, а й майбутніх поколінь. Наразі майже мільйон гектарів (20%) природно-заповідного фонду України зазнали безпрецедентної шкоди внаслідок російської військової агресії, а близько 3 мільйонів гектарів лісів понівечені бойовими діями, спалені чи забруднені боєприпасами. Річки, водно-болотні угіддя та ґрунти забруднені важкими металами та нафтопродуктами. Відновлення природи лишається важливими питанням, адже це одна з ключових передумов безпеки людини та добробуту країни.

Команда WWF-Україна переконана, що природа — частина української ідентичності, а ми — чи не останнє покоління, яке може зберегти її біорізноманіття. Як організація, яка дбає про майбутнє, WWF-Україна прагне надихнути українців підтримувати дружнє до природи відновлення України вже зараз.

Переглянути онлайн-проєкт можна за посиланням — https://specials.wwf.ua/christmas-promo.

Поширити статтю