Як подвоїти ефективність виробництва вікон з нестандарними розмірами?

135 Views
Фото: Cefla Finishing

Відповідь на це питання за допомогою технологій Cefla Finishing знайшла французька компанія Mixal, яка вже 30 років займається виробництвом вікон.

Mixal, яка входить до групи FPEE , спеціалізується на виготовленні вікон на замовлення як з деревини, так і з алюмінію. Кілька років тому компанія вирішила зосередитися винятково на дерев’яних вікнах, виробляючи лише вікна нестандартних розмірів за індивідуальним замовленням. Весь процес, включаючи нанесення покриття, Mixal виконує власними силами.

Отож, компанія Mixal звернулася до Cefla із наступним запитом: їй потрібно було збільшити продуктивність і підвищити ефективність своїх процесів виробництва та опорядження. Але як підвищити продуктивність на виробництві, де кожне вікно виготовляється на замовлення?

Щоб вирішити це завдання, Mixal довелося інвестувати значні кошти в швидші та ефективніші процеси виробництва та опрядження вікон – за три роки загалом 9 млн євро. Загалом цей інвестиційний проєкт досягнув подвійної мети: збільшення виробничих потужностей та максимізації ефективності і продуктивності.

Інвестиції були спрямовані у два нових напрямки: новий оброблювальний центр Weinig і нову лінію для нанесення покриття Cefla, які почали працювати в січні 2023 року. Такі інвестиції були важливим кроком для компанії, тому вимагали швидкої віддачі з точки зору продуктивності, щоб отримати вигоду від їх впровадження.

Лінія для нанесення покриттів Cefla замінила попередню простішу лінію, яка мала підвісний ланцюговий конвеєр, що вимагав постійного переміщення деталей для виконання різних процесів уздовж лінії. Стара лінія мала численні недоліки, такі як перерви в процесі нанесення покриття і, відповідно, низьку ефективність роботи, вже не кажучи про безпеку персоналу, адже, фактично, працівникам доводилося вручну замінювати заготовки, на які наносилося покриття. Постійне переміщення вантажів вручну мало великий вплив на здоров’я працівників, особливо це стосувалося розладів опорно-рухового апарату.

Рішення, запропоноване Cefla, зосереджувалося на забезпеченні відсутності простоїв, повторюваних операціях нанесення покриттів, гнучкій зміні кольору, автоматизації та застосуванні програмного забезпечення для сучасних систем промислової автоматизації, здатного організувати ефективний виробничий механізм, досконалий до найменших дрібниць. Так, у зоні завантаження заготовок уся інформація про процес зводиться до єдиного цілого, щоб забезпечити їх автономну подачу на різні ділянки нанесення покриття та сушіння.

Нова лінія від Cefla Finishing повністю автоматизовує опорядження. У центрі лінії знаходяться зони для нанесення покриттів: одна з них призначена для нанесення покриттів методом наливу, а інша – для розпилення ґрунтовки та фінішного покриття. На цій ділянці працює високоточний 6-осьовий антропоморфний робот iGiotto Mirror, який безперервно наносить покриття на заготовки в міру їх поступової автоматичної подачі.

Фото: Cefla Finishing

Щоб виділитися на ринку, часто доводиться приймати сміливі рішення. Зосередившись виключно на виготовленні індивідуальних нестандартних віконних рам, компанія Mixal продемонструвала здатність не зважати на труднощі і використовувати потенціал індивідуального підходу. Тим не менш, пропонуючи продукт індивідуального розміру та кольору, успіху можна досягти лише тоді, коли виробник має технологію, необхідну для того, щоб зробити виробництво за індивідуальним замовленням економічно життєздатним .

Нова лінія для нанесення покриттів, яка зараз працює в компанії, дає змогу виготовляти одиничні вироби, значно зменшуючи, якщо не усуваючи, простої та ручну роботу. Інвестиції в технології, в тому числі і в нову лінію Cefla, дозволили Mixal скоротити потребу в робочій силі на 50% і подвоїти продуктивність. Сьогодні компанія має достатньо високий прибуток, щоб продовжувати пропонувати високоякісні віконні рами, виготовлені на індивідуальне замовлення, за конкурентними цінами.

За матеріалами Cefla Finishing

Поширити статтю