Як вибрати паркетну дошку?

Паркетна дошка – ось справжня розкіш і стиль. Розвиток технологій, поява нових інноваційних матеріалів ніяк не вплинуло на популярність дерев’яних підлогових покриттів. Тільки паркет поєднує в собі найголовніші переваги – зносостійкість, натуральність і неповторну естетику. Але як вибрати паркетну дошку недосвідченому споживачеві? Великий асортимент сортів дерева, кольорів, дизайну, розмірів, товщини – розгубитися при такому виборі досить просто.

У цій статті ми розповімо, на які деталі звернути увагу, щоб правильно обрати паркетну дошку.

Порода дерева
Найчастіше на вибір пропонують паркетну дошку з дуба, ясена, бука, горіха, мербау. І кожен вид дерева має свої унікальні властивості.

Дуб – найбільш міцна і тверда деревина з красивим золотисто-коричневим відтінком. Характеризується довгим терміном служби (25-30 років) й стійкістю до деформації.

Ясен – не поступається дубу своєю твердістю і красою. Підлога з ясена здатна зберігати свої розміри та форму навіть у приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Бук – впізнавана деревина з вишуканим світло-кремовим забарвленням. Паркет з бука боїться вологи, тому найкраще підходить для спальні, вітальні або дитячої кімнати.

Мербау – світла або темна дошка прикрашена виразними контрастними візерунками й завитками. Мербау відрізняється підвищеною стійкістю до деформації, вологостійкістю та еталонною міцністю.

Зовнішній вигляд
Дерев’яна підлога представлена в різному дизайні: одно -, двох -, трьох – і чотирисмугові планки.

На технічні характеристики підлогового покриття це не впливає, проте за допомогою односмугової дошки можна самостійно обирати малюнок підлоги. Багатосмугова паркетна дошка має готовий малюнок й відрізняється простим монтажем.

З яким дизайном краще купити паркетну дошку, важко сказати. Все залежить від бюджету й дизайну інтер’єра. Односмугові підлогові покриття мають вищу вартість, тоді як, наприклад, трьохсмугова дошка цілком доступна більшості покупців.

Зверніть увагу і на селекцію деревини. Від цього залежить не тільки міцність паркетної дошки, але і її експлуатаційні характеристики. Виділяють три види селекції:

Селект – вищий сорт з однорідною текстурою і забарвленням. Допускається незначна кількість сучків.

Натур – невелика кількість заболоні, сучків й мікро-тріщин, які підкреслюють натуральне походження матеріалу.

Рустик – характерний рельєф, завитки, контрастна зміна кольорів.

Не варто обирати підлогу лише за зовнішнім виглядом, адже на комфорт впливають різні фактори: деревина, її поверхня, спосіб укладання.

Найчастіше виробники покривають паркетні підлоги лаком, маслом або воском. Захисне покриття запобігає появі тріщин і відколів, і подовжує термін експлуатації вашого паркету.

Вивчаючи питання, як правильно вибрати паркетну дошку, слід розуміти, що лаковані поли не потребують детальної уваги протягом 6-7 років, тоді як полотно, вкрите маслом, потрібно додатково обробляти кожні 3-4 роки.

Поширити статтю