Щоденна робота з дому стала нормою для багатьох людей. Німецька асоціація якості меблів (DGM) вважає, що для максимально продуктивної роботи і зручного для спини положення тіла правильні меблі у домашньому робочому місці так само важливі, як і в офісі, тому дала кілька порад, як облаштувати комфортне робоче місце в офісі і вдома.
Ідеальне рішення для комфортної роботи – це письмовий стіл і офісне крісло, які можна регулювати за висотою, а тому їх можна адаптувати під кожну конкретну людину. Для активного сидіння стілець має бути обладнаний рухомою спинкою та коліщатками. Завдяки столу, що регулюється за висотою, можна легко перейти в робоче положення стоячи одним натисканням кнопки.
«Активне повсякденне офісне життя з декількома змінами між сидячим і стоячим положенням не тільки запобігає болю в спині, але й позитивно впливає на ефективність роботи», – розповідає керуючий директор DGM Йохен Віннінг. Тому робоче місце як в офісі, так і вдома повинне забезпечувати достатньо свободи рухів.
Активне сидіння – мінімальна вимога
Той, хто довго сидить, повинен регулярно змінювати позу, починаючи з вертикального положення, щоб не було судом.
Як зазначають у DGM, між нахиленим пасивним положенням тіла для відпочинку та нахиленою вперед активною позою є незліченна кількість інших хороших сидячих положень.
«Активне сидіння на високоякісному офісному кріслі — це мінімальна вимога для комфортного повсякденного офісного життя», — вважає пан Віннінг.
Стілець, призначений для цієї мети, слід ретельно випробувати, перш ніж купувати його. Зазвичай це легше зробити, вибираючи крісло для домашнього вжитку, ніж коли йдеться про офіс компанії.
«Індивідуальний комфорт сидіння можна визначити шляхом ретельного тестування. Також важливими для постійної безпечної та комфортної робочої атмосфери є стабільність і довговічність, а також безпечність для здоров’я та навколишнього середовища використовуваних матеріалів, які покупці офісних стільців, столів тощо можуть розпізнати за знаком якості RAL «Золота М», – розповідає експерт.
Вибране крісло також не повинно бути занадто м’яким і надійно стояти на п’ятипроменевій хрестовині з коліщатками та гальмами залежно від навантаження.
Як зауважують в DGM, м’які коліщатка є правильним вибором для твердого підлогового покриття, а жорсткі коліщатка – правильний вибір для м’якого підлогового покриття. Для здорового положення сидячи коліна мають бути зігнуті під кутом 90◦ або трохи більше, а стопи мають стояти на підлозі. Кут між верхньою частиною тіла і стегнами повинен бути значно більшим за 90◦. Під час роботи на комп’ютері ідеальна відстань між очима та екраном становить від 50 до 70 см. Окрім того, екран має бути трохи припіднятий і знаходитися на одній лінії з клавіатурою чи мишкою та стільцем, щоб запобігти напруженню в голові та шиї.
Запобігти втомі можна за допомогою світла
Правильний робочий стіл вдома чи в офісі має забезпечувати достатньо місця для ніг внизу та достатньо місця зверху для впорядкованого робочого дня.
«Система стелажів або мобільний контейнер допомагають підтримувати порядок і, таким чином, створювати продуктивну робочу атмосферу», – зауважує Йохен Віннінг.
Ідеальна поверхня столу – світла і матова, щоб очі не втомлювалися через світловідбиваючий блиск або сильні колірні контрасти. Робоче місце з великою кількістю денного світла також допомагає запобігти втомі. Достатнє штучне освітлення у темну пору доби та року теж сприяє цьому.
«Чим більше часу ви проводите на домашньому робочому місці, тим важливіше мати меблі, які підходять індивідуально та якнайкраще сприятимуть комфортній та продуктивній роботі», — підсумовує пан Віннінг.