Заборона PFAS матиме значний негативний вплив на всю деревообробну галузь

141 Views
Фото: VDMA

Запланована ЄС повна заборона близько 10 000 речовин PFAS (перфторалкільні та поліфторалкільні хімічні речовини) матиме значні негативні наслідки для всього машинобудівного сектору, а отже, і для таких споживчих сегментів, як деревообробна промисловість.

Про це попереджають у Асоціації деревообробного обладнання VDMA.

В Асоціації наголошують, що така повна заборона цих речовин призведе до серйозних проблем з продуктивністю та терміном служби таких складних машин, які використовуються в галузі деревообробки.

PFAS – це хімічні речовини, які можна використовувати у виробничих процесах навіть в екстремальних умовах (високі температури, високе навантаження на стирання, агресивне середовище). Європейська комісія хоче комплексно регулювати цю групу речовин, оскільки певні речовини PFAS класифікуються як шкідливі, якщо потрапляють у навколишнє середовище. Однак, як зазначають у Асоціації деревообробного обладнання VDMA,  запланована заборона виходить далеко за рамки цього і також включатиме речовини PFAS, які класифікуються ОЕСP як нешкідливі («полімери з низьким рівнем небезпеки»). Як наслідок, європейські виробники обладнання вкрай стурбовані потенційним впливом такої заборони на їхню продукцію.

PFAS зустрічаються не лише в продуктах повсякденного вжитку, але й у багатьох компонентах деревообробного обладнання, таких як ущільнювачі, шланги, фітинги, насоси та клапани, які часто працюють в екстремальних умовах, наприклад, при високих температурах і високому навантаженні на стирання. Хімічні властивості PFAS дають їм змогу витримувати такі умови і підтримувати довговічність і продуктивність деревообробних машин.

«Заборона PFAS вимагатиме використання альтернативних речовин із потенційно нижчою ефективністю та придатністю. Це негативно вплине на продуктивність і довговічність деревообробного обладнання. У деяких випадках таких замінників взагалі не існує, і їх поява не передбачається, – попереджає доктор Бернхард Дірр, керуючий директор Асоціації деревообробного обладнання VDMA. – Це не лише конкурентний недолік на міжнародній арені, це в кінцевому підсумку лягає тягарем на всіх наших клієнтів у деревообробній промисловості та в торгівлі».

Враховуючи проблеми та виклики, з якими стикається галузь, VDMA закликає до диференційованого регулювання. «Необхідно провести комплексну наукову оцінку ризику для речовин обмеженого використання. При цьому слід виключити промислові застосування з низьким рівнем ризику і розглянути екстремальні застосування, для яких наразі не існує відповідних альтернатив», – закликає д-р Дірр. Мета, за його словами, має полягати в тому, щоб забезпечити як захист навколишнього середовища та здоров’я людей, так і продуктивність деревообробного обладнання.

Експерти та представники галузі сходяться на думці, що для розробки прагматичних та сталих рішень необхідна тісна співпраця між регуляторними органами, виробниками обладнання та іншими зацікавленими сторонами. Це єдиний спосіб досягти балансу між захистом навколишнього середовища та вимогами промисловості, щоб відповідати викликам нових норм ЄС і забезпечити конкурентоспроможність німецьких і європейських виробників у довгостроковій перспективі.

Джерело: VDMA Woodworking Machinery

Поширити статтю