Австрія: ціни на пелети різко впали, у планах – збудувати 11 нових заводів для виробництва пелет

174 Views
Фото ілюстраційне. Фото: The Portugal News

З жовтня 2022 року ціни на пелети в Австрії впали на 42%, зокрема тільки в березні 2023 року – на понад 16%. 

Про це повідомляє австрійська галузева асоціація proPellets Austria.

Ціни на пелети в центах за 1 кг. Джерело: proPellets Austria

Ціна на пелети в Австрії безперервно падає з жовтня 2022 року: загалом на 42,3% з 634 євро за тонну до поточних 366 євро за тонну. Тільки за березень ціни впали на 16,1%.

Причину падіння proPellets Austria вбачає у тому, що вузьке місце, яке виникло в Європі минулоріч внаслідок раптового різкого зростання попиту на пелети та пов’язаних з війною збоїв у доставці, було подолано. Пелет знову вистачає, зокрема й тому, що багато нових виробників розпочали свою діяльність. Також весна зазвичай найкращий час для замовлення пелет в Австрії, оскільки багато компаній пропонують знижки на їх зберігання.

Деревні пелети – найдешевший вид палива. Джерело: proPellets Austria

Порівняння з іншими енергоносіями показує, що опалення газом порівняно із пелетами дорожче в Австрії більш ніж вдвічі, мазутом – вдвічі, а опалення електрикою обійдеться дорожче учетверо.

Також, за підрахунками proPellets Austria, пелетна промисловість Австрії інвестує від 200 до 250 млн євро в нові пелетні заводи, щоб забезпечити ще більшу надійність постачання пелет. Загалом одинадцять нових заводів почнуть працювати по всій країні цього та 2024 року. Таким чином загальний обсяг виробництва пелет в Австрії збільшиться на 643 тис. т до 2 363 тис. т і зможе покрити значне зростання попиту на опалення пелетами.

Ціни на пелети в Австрії, Німеччині та Швейцарії. Джерело: proPellets Austria

Як зазначають у proPellets Austria, завдяки будівництву нових пелетних заводів пелетна промисловість Австрії робить свій внесок у забезпечення більшої надійності поставок і, відповідно, стабільніших цін на пелети, проте Федеральний уряд Австрії також має взяти участь у цьому – у коаліційній угоді передбачено юридичне зобов’язання створювати запаси пелет. Але перші кроки до реалізації цієї угоди поки що відсутні, зауважують у proPellets Austria.

«Ми подали нашу пропозицію до відповідального міністерства захисту клімату і спочатку отримали позитивні сигнали. З того часу, однак, було лише сказано, що буде створена робоча група з двох правлячих партій – але цього досі не сталося, – каже Крістіан Ракос, керуючий директор галузевої асоціації proPellets Austria.  – Має бути певний рух, ми не можемо перевести енергопостачання на відновлювані джерела енергії, не гарантуючи при цьому 100-відсоткову безпеку постачання».

Відтак proPellets Austria закликає партії ÖVP та Grünen швидко виконати зобов’язання щодо накопичення пелет, передбачені урядовою програмою, та прискорити прийняття Закону про відновлювані джерела енергії, у якому зокрема прописано чіткий графік поступової відмови від опалення за допомогою викопних видів палива, що своєю чергою забезпечує безпеку планування як для приватних осіб, які хочуть перейти на опалення пелетами, так і для пелетної промисловості Австрії.

Поширити статтю