«Укрзалізниця» скасувала тимчасові обмеження стосовно перевезень продукції з деревини

118 Views
Фото ілюстраційне

Асоціація деревообробних підприємств України 16 лютого 2023 року разом з іншими учасниками ринку звернулась з листом до правління АТ «Укрзалізниця» з проханням не зволікати щодо прийняття рішення про скасування тимчасових обмежень стосовно перевезень продукції з деревини.

Спільними зусиллями вдалось досягти зняття обмежень, а саме: було виключено пункт №179 з переліку тимчасових обмежень щодо перевезень (Адміністрація/станція призначення Румунія через Вадул-Сірет, вантаж – лісоматеріали круглі, пиломатеріали, деревина дров’яна, вироби з деревини).

«Асоціація деревообробних підприємств України й надалі буде захищати інтереси підприємств лісової та деревообробної галузей. У цей складний час нам просто необхідно підіймати економіку країни. Зняття тимчасових обмежень на перевезення залізницею буде сприяти розвитку підприємств, збільшенню товарообороту з країнами ЄС та збільшить надходження валютної виручки в Україну», – зазначив голова ГС «АДПУ» Павло Васильєв.

Нагадаємо, що на початку 2023 року Уряд продовжив заборону на експорт деревини паливної, що була впроваджена постановою КМУ № 1466 від 27.12.2022 р. Це було обумовлене занепокоєнням щодо нестачі опалювальної деревини у разі наднизьких температур протягом опалювального сезону та забезпеченням прифронтових громад ресурсом для опалення. Термін дії постанови сплив 1 березня, проте тимчасові обмеження щодо перевезень залізницею сировини застосовані згідно ЦДЗ/244 від 03.08.2022, не були зняті. Це ускладнювало експорт продукції вітчизняних деревообробних підприємств за кордон, що негативно впливало на їх і так погіршений повномасштабним вторгненням рф економічний стан та економіку країни в цілому.

Джерело: ГС «АДПУ»

Поширити статтю