Налаштувати обкутувальний верстат на будь-який профіль можна за 5 хв – так стверджують розробники RoboWrap
Процес обкутування погонажу придумали давно. З часу появи першого обкутувального верстата процес постійно вдосконалювали. Але головну проблему – тривале налаштування притискних роликів на потрібний профіль, так і нікому не вдавалося вирішити. Якщо при серійному виробництві погонажних елементів великими партіями ця проблема не є значною (хоча спричинює значні простоювання верстата), то при дрібносерійному час налаштування обкутувального верстата під певний профіль інколи перевищує час самого обкутування.
Виробники намагалися вирішити цю проблему, обладнуючи верстати для обкутування погонажу так би мовити, барабанами із кількома комплектами притискних роликів, здебільшого трьома. Кожен із таких комплектів налаштовували на певний тип профілю. У такому випадку при запуску у виробництво іншого виду профілю просто перевертали барабан у потрібне положення, проте усе обмежувалося кількістю встановлених на барабан комплектів притискних роликів.
Компанія Düespohl для вирішення цієї проблеми застосувала високу технологію: своєрідна «рука» за командою системи керування вибирає із магазину потрібний притискний ролик і позиціонує його у просторі за тривимірною системою координат з точністю 0,1 мм. Для кожного притискного ролика – власна «рука».
Тож оператор у системі керування верстатом RoboWrap із бази обирає потрібний тип профілю, а далі комп’ютер самостійно розраховує геометрію притискного ролика під геометрію обкутування погонажу. Коли ролики обрано, кожна «рука» дістає із магазину відповідний для неї вид ролика й автоматично позиціонує його у потрібному положенні. Оскільки «рука» RoboWrap може рухатися по шести осях, то ролик можна встановити практично у будь-яку позицію, що, у свою чергу, усуває обмеження щодо складності обробки профілів. Окрім того, зусилля притискання ролика до профілю можна змінювати індивідуально для кожної «руки».
Також автоматичним є позиціонування транспортних коліс.