Через низький попит продажі м’яких меблів у Німеччині впали у липні більш ніж на 6%

144 Views
Голова правління VdDP Лео Любке (ліворуч) і генеральний директор VDM/VHK Ян Курт доповідають про ситуацію в німецькій галузі м’яких меблів у Герфорді 20 вересня. Фото: VDM/VHK

З січня по липень 2023 року обсяг продажів м’яких меблів німецького виробництва склав близько €658 млн, що майже на 1% менше, ніж за аналогічний період минулого року. У липні німецький сектор м’яких меблів зазнав падіння продажів на 6,3% – до €81,5 млн.

«Наша галузь зараз стикається з несприятливими умовами, – заявив Лео Любке, голова правління Асоціації німецької промисловості м’яких меблів (VdDP), на щорічній прес-конференції в Герфорді. -Споживачі занепокоєні інфляцією, а також затяжними дебатами щодо закону про теплопостачання та, як правило, утримуються від довгострокових покупок. Іншим фактором є те, що багато покупок було здійснено під час періоду епідемії коронавірусу».

За словами пана Любке, низький попит був помітний у ситуації із замовленнями вже деякий час. За перші вісім місяців цього року кількість вхідних замовлень була приблизно на 12% нижчою, ніж за аналогічний період минулого року. Зниження у вартісному вираженні склало близько 8%, показує внутрішня статистика асоціації.

Експорт німецьких м’яких меблів

У той час як 34 німецькі виробники м’яких меблів, на підприємствах яких працює приблизно 4700 спрацівників, змогли зберегти свої внутрішні продажі майже стабільними на рівні приблизно €440 мільйонів євро (- 0,3%) з січня по липень 2023 року, на зовнішньому ринку німецькі виробники м’яких меблів зафіксували падіння продажів на 2% до приблизно €218 млн. Коефіцієнт експорту дещо знизився до 33,2% (у попередньому році він становив 33,3%).

Виробники німецьких м’яких меблів змогли трохи розширити свій бізнес у Швейцарії  (+0,3%), найважливішому для них закордонному ринку, в Італії (+11,6%), яка посіла шосте місце, та в Іспанії (+12,6%), яка зайняла восьме місце. Натомість експорт німецьких м’яких меблів до Австрії (на 12%), Франції (на 2,7%), Нідерландів (на 15,3%), Великої Британії (на 15,3%), Бельгії (на 9,6%) та Польщі (на 12,3%) скоротився. Експорт меблів до США (-20%), найважливішого ринку збуту «меблів, виготовлених у Німеччині» за межами Європи, також був значно нижчим за попередній рік.

Імпорт м’яких меблів

Водночас імпорт м’яких меблів до Німеччини різко скоротився, впавши на 21,5%. Втім, тут ще можливе коректування показника в бік збільшення. Польща залишається найважливішою країною-постачальником м’яких меблів до Німеччини, незважаючи на падіння на 11,4%. Імпорт із цієї країни становив 44,5% загального обсягу імпорту м’яких меблів до Німеччини.

Імпорт із Китаю посів друге місце і був на 38,4% нижчим ніж аналогічного періоду минулого року. «На додаток до значного зростання цін на меблі китайського виробництва, ще однією причиною цього зниження, ймовірно, є те, що в Німеччині слабкий споживчий клімат впливає в першу чергу на нижній ціновий сегмент меблів», – сказав Ян Курт, генеральний директор Німецької асоціації меблевої промисловості (VDM/VHK). На Китай припадає трохи менше 21% загального імпорту м’яких меблів до Німеччини. Динаміка імпорту меблів до Німеччини з інших країн виглядає наступним чином: Угорщина – -26%, Туреччина – +18,4%, Румунія – -26,3%, Словаччина – -3,6% та Італія – -7,7%.

Галузь переживає складні місяці

Лео Любке очікує незначного пожвавлення бізнесу восени, але не фундаментального покращення ринкового середовища. Галузь переживає складні місяці. В опитуванні, проведеному VdDP, компанії назвали слабкі споживчі настрої та брак замовлень найбільшими проблемами. Дві третини опитаних виробників планують впровадити скорочений робочий час протягом решти року. Крім того, компанії готуються до подальшого підвищення цін на логістичні та транспортні послуги, пакувальні матеріали та тканинні покриття.

Ще одним викликом для сектору м’яких меблів є вікова структура робочої сили: у цьому сегменті найвищий середній вік працівників у галузі – понад 49 років. Таким чином, робоча сила виробників м’яких меблів приблизно на чотири роки старша, ніж середній вік у секторах меблів для кухонь і ванних кімнат, і приблизно на три роки старша, ніж у німецькій меблевій галузі загалом. Як показує аналіз, проведений асоціацією, за останній рік ситуація зі старінням працівників у секторі виробництва м’яких меблів погіршилася. Згідно з ним, 85% працівників мають принаймні 41 рік, що приблизно на 2% більше, ніж у 2021 році, близько 60% – старше 50 років.

Загалом на 2023 рік VdDP прогнозує падіння продажів німецьких м’яких меблів. Тим не менш, тема житла та умеблювання помешкання залишається важливою, особливо в непевні часи, і, за словами пана Любке, вона знову буде в центрі уваги споживачів.

За матеріалами VDM/VHK

Поширити статтю