Чи чує влада деревинообробників?

329 Views

Сумнівно, але спроба діалогу з першим заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України паном Богданом Боруховським в рамках відкритого засідання Громадської ради при Держлісагентстві України була досить продуктивною.

І хоча позиції представників деревинообробників були хаотичними, не завжди чітко сформульованими та вдало артикульованими, вони дуже чітко заявили про повне несприйняття суспільством ініціатив Міндовкілля зі створення нового суб’єкта господарювання для централізації управління усіма державними лісогосподарськими підприємствами та обмеження лісогосподарських підприємств у праві вільно розпоряджатися своєю продукцією (необробленою деревиною) та реалізацію 100% деревини тільки шляхом проведення електронних аукціонів в електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Позиції Міндовкілля України є зрозумілі – «Дайте можливість нам провести експеримент і побороти корупцію та непрозорість у лісовому господарстві та деревинообробці. Якщо експеримент буде невдалим то через рік ми його відмінимо». Ідея, яка вчувається в виступі першого заступника Міністра проста – «Дайте порулить – гірше не буде»… Насправді може бути гірше, набагато гірше. Пропонований експеримент, у вигляді бездумного втручання в ринкові та технологічні процеси під благими намірами  боротьби з корупцією може призвести до знищення деревинообробної галузі України. І для збанкрутілої галузі відміна експерименту, чи поборена корупція вже не будуть мати значення.

Виступ Ігоря Соболевського під час відкритого засідання Громадської ради при Держлісагентстві

Є недовіра заступника міністра до професіоналів на місцях, яких він вважає корумпованими та недоброчесними. Заступник Міністра вважає, тільки передавши повноваження здійснювати господарську діяльність на всьому ринку необробленої деревини в Україні «доброму дядьку з Києва», а лісогосподарські підприємства на місцях перетворивши на виробничі підрозділи без права прийняття будь-яких господарських рішень,  можна досягти прозорості та чистоти ринкових відносин на основі попиту та пропозиції.

Виступ Олександра Толстоуцького під час відкритого засідання Громадської ради при Держлісагентстві

Видається, що такі цінності як право вільного здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання, створення робочих місць, протекція вітчизняних виробників, економічний націоналізм, децентралізація, які сьогодні є тенденціями світової економіки, є несуттєвими для Міндовкілля.

Деревинообробники хочуть стабільного, прогнозованого постачання деревини, найкраще з гарантуванням поставок на 3-5 років, щоб могти планувати інвестиційну та маркетингову діяльність. Інститут біржових торгів, як би часто він не відбувався не може цього забезпечити. Таку перспективу і стабільний розвиток ринку можуть забезпечити тільки довгострокові прямі контракти, які є більмом для пана першого заступника Міністра, і які заважають обкласти галузь додатковим податком на користь біржових посередників у вигляді 0,5 % від вартості всієї деревини.

Пропонуємо Вам на вибір подивитися короткі відео з найкращими виступами деревинообробників або одне довге, де ви можете познайомитися з перебігом усього відкритого засідання громадської ради 27 листопада 2020 року та відповідями першого заступника Міністра.

Виступ Ореста Кійка під час відкритого засідання Громадської ради при Держлісагентстві
Виступ Олександра Мунтянова під час відкритого засідання Громадської ради при Держлісагентстві
Запис відкритого засідання Громадської ради при Держлісагентстві від 27 листопада 2020 року

Читайте також

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки

Підпишіться на інформаційну розсилку газети «Деревообробник», щоб не пропустити нічого важливого та бути в курсі усіх подій галузі.

Поширити статтю