METAMOB виходить на український ринок

225 Views

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна дистриб’юторська мережа дає змогу компанії надавати повну та комплексну технічну допомогу деревообробним підприємствам щодо коректного та ефективного використання продукції Metamob, яка суттєво підвищує ефективність роботи обладанання та продовжує термін його експлуатації.

Стратегія Metamob – стати надійним партнером для деревообробних підприємств різних напрямків у наданні якісних продуктів і послуг через загальнонаціональну мережу. Мета компанії – покращити рівень виробництва та фінансовий стан підприємств, які працюють у деревообробній галузі, завдяки використанню продукції найвищої якості та наданню послуг з обслуговування за розумною ціною.

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Кшиштофом Халупчинським, регіональним менеджером компанії Metamob у Східній Європі.

– Що стало причиною виходу компанії METAMOB на ринок України?

– Компанію Metamob засновано 26 років тому. То ж на ринку ми вже доволі давно. Тоді ми розташовувались у маленькому будинку і розпочинали свою діяльність з вузьких пил. З роками ми стали відомим у нас підприємством і з плином часу власники вирішили розширювати його діяльність за кордоном.

офіс Metamob

Розпочали з Угорщини, і на сьогодні ринок нашої продукції у цій країні становить близько 25%. Водночас ми також досягли хороших результатів на ринках Німеччини, Австрії, Швеції. Від 2017 р. ми працюємо на ринку Польщі, де нас вже добре знають. Наша компанія бере участь у провідних деревообробних виставках у Польщі, Німеччині, Румунії, де добре себе зарекомендувала. Минулого року ми вийшли на ринок Франції, а вже цього року почали придивлятись до ринку України. Для чого? Для розширення кордонів компанії.

стенд Metamob

Відтак на кожному ринку, де ми працюємо, отримуємо схвальні відгуки від клієнтів.

Наша компанія розташована на відстані 60 км від українського кордону. Окрім того, багато великих компаній, з якими ми працюємо на ринках Румунії й Польщі, мають підприємства в Україні, то ж нас часто запитують про можливість співпраці. Тому ми почали серйозно задумуватися над виходом на український ринок. І якщо ми, наприклад, возимо пили до Франції, відстань до якої від нашого виробництва понад 1200 км, то чому б нам не розпочати співпрацю з Україною, адже відстань між нашими країнами набагато менша.

Продукцію якого асортименту пропонує Ваша компанія?

– Основну увагу ми приділяємо широким стрічковим пилам шириною від 60 до 320 мм для різного застосування. Традиційний асортимент представлений брендами Metablade, Metplatinum і Metapremium для різання колод. Спеціальний бренд MetaForce – для високопродуктивного різання. Також ми виробляємо пили MetaPrecision для високоточного різання, стрічкові пили для виробництва столярних виробів, для мобільних пилорам (Woodmizer 22,2 та Husquarna 25 із формою зуба) та рамні пили.

– У якому ціновому сегменті працює компанія?

– Ми не акцентуємо на вартості нашої продукції. Ми, швидше, робимо акцент на тому, щоб переконати клієнта спробувати попрацювати на наших пилах. Тестуючи наші вироби, він переконається у їхніх перевагах, і тоді ціна не буде ключовою у прийнятті рішення. Клієнти повинні розуміти, що вони платять вищу ціну не просто за те, що на пилі – торгова марка Metamob, а тому що наші пили працюють набагато краще, з ними немає проблем: вони не тріскають, мають хорошу витривалість, не потребують частого загострювання, а відтак зупинки обладнання. Наші фахівці з технічного обслуговування у випадку технічних проблем їдуть до клієнтів безпосередньо на виробництво. Вони на місці здійснюють діагностику обладнання, з’ясовують неполадки та допомагають клієнту вирішити проблему таким чином, щоб він відчув перевагу саме наших пил. Ми на практиці показуємо клієнту, як можна покращити його лісопильне виробництво, забезпечивши швидше та якісніше пиляння деревини. Якість та задоволення клієнтів – те, на чому найбільше ми акцентуємо нашу увагу.

– То ж що є важливішим: обладнання чи пили, які на ньому працюють?

– І обладнання, і пили однаково важливі у досягненні кращих результатів. Ми, як виробник стрічкових пил, прагнемо створити найкращі інструменти, щоб підвищити продуктивність різних верстатів для різання колод. У цьому сенсі ми маємо дуже широкий асортимент продукції. Для прикладу, візьмімо пилу MetaForce, призначену для різання з максимальною швидкістю. Основною вимогою до лісопильного обладнання є його якісна та продуктивна робота. Тому варто мати хороші пили, незважаючи на те, що вони дорожчі. Завдяки нашим пилам можна збільшити продуктивність пиляння – наприклад, пиляти 20 м3, а не 10 м3 за зміну. Важливо, щоб обладнання, яке є на виробництві, було технічно справним. Ми впевнені, що з нашими пилами все обладнання буде працювати добре, незалежно від цінового сегменту верстату – 5 тис. євро чи 500 тис. євро.

А що важливе у процесі експлуатації пили?

– У процесі різання особливе значення має правильне розтягування пили на маховику, яке надає лезу стійкості, а відтак забезпечує прямий зріз. Окрім того, високоякісна сталь, з якої виготовлена пила, має чудові механічні властивості, що забезпечує високу стійкість до навантажень, і таким чином, тривалий термін експлуатації стрічкової пили.

 пили Metamob

А яким чином Ви забезпечуєте належний сервіс, що також дуже важливо?

– Аби запропонувати найвищу якість обробки, нам, звичайно, потрібні універсальні й точні верстати і кваліфікований персонал. Тому ми постійно знаходимо інформацію про новітнє обладнання чи технологію виробництва, які ми намагаємось придбати й впровадити. Ми маємо дуже хороші стосунки з потужними виробниками обладнання, тому іноді завдяки нашому користувацькому досвіду ми також беремо участь у розробці нових верстатів. Що стосується кваліфікації персоналу, то тут проблема дещо складніша. Професія не є популярною серед молоді, то ж дуже важко знайти кваліфікований персонал. Тому ми зазвичай наймаємо людей зі загальними технічними навичками, які поділяють наші основні цінності, навчаємо їх у компанії, щоб вони отримали знання, необхідні для експлуатації спеціального обладнання у цій галузі.

сервісний центр Metamob
сервісний центр Metamob

– Як Ви переконуєте покупців у тому, аби вони протестували ваші пили?

– На ринках, де вже працюємо, використовуємо рекомендації наших клієнтів. У нас багато позитивних відгуків на нашому сайті. Найголовніше – просто переконати людей протестувати наші пили один раз. Вони одразу побачать й відчують різницю. Ми стараємось зрозуміти, як працює клієнт, які його проблеми може вирішити наша продукція, що для нього важливо, що б він хотів покращити. Компанія Metamob допомагає споживачу вдосконалити лісопильне виробництво та покращити виробничі процеси. І з нашими пилами насправді вдається досягти успіху.

– Які типові проблеми лісопилень Вам зазвичай вдається вирішувати?

–Часто замовники стикаються з тим, що їхнє обладнання не відрегульоване, зношені вали тощо. Це стає причиною виникнення проблем з пилами: вони тріскають або дають збій. На це ми завжди звертаємо увагу. Часто клієнти гострять свої пили самостійно і припускають при цьому багато помилок. Хтось гострить надто сильно, хтось робить це під неправильним кутом чи використовує невдалий камінь для загострювання. Ми можемо правильно підібрати камені та відправити нашого працівника для проведення навчання.

– Коли компанії варто переходити на використання широких пил замість вузьких?

– Це залежить від того, як працює фірма, як збільшує свої обороти й продуктивність. Якщо в компанії стабільно росте кількість замовлень, то, звісно, потрібно переходити на широкі пили. Адже продуктивність вузьких пил є доволі низькою. Скажімо, 5–8 м3 за зміну, а на пилі 140 мм вони можуть зробити 15–20 м3. Тому основне значення тут має продуктивність. Якщо її потрібно збільшувати, то варто переходити на широкі пили.

– Якими досягненнями та рекордами пишаєтесь?

– Основною нашою перевагою є якість та сервіс. Пили, які клієнти дають нам на сервісне обслуговування, ми завжди повертаємо у бездоганному вигляді. У нас цей процес автоматизовано. На кожній пилі, яка потрапляє до нас, ми лазером наносимо назву фірми, QR-код та скануємо. Окрім того, ми знаємо, скільки годин вона відпрацювала тощо. Процес перевірки займає близько 15 хвилин. Ми працюємо на дуже точному та надійному швейцарському обладнанні. Ми також добре себе зарекомендували щодо термінів виконання роботи. До прикладу, оскільки ми наразі працюємо у Польщі, то клієнти знають, що кожного тижня від нас їде машина, яка забирає/повертає пили. І вони можуть бути впевнені у нашій відповідальності та дотриманні термінів – для цього у нас достатньо машин і працівників. На сьогодні на фірмі працює близько 70 людей, обороти компанії становлять понад 3 млн євро. Щороку ми ростемо та розширюємо наші ринки збуту.

Сподіваємось, що Metamob стане надійним партнером для багатьох деревообробних компаній і в Україні.

команда Metamob
команда Metamob
Поширити статтю