“Debonding on Demand” – і клейове з’єднання можна розчинити

116 Views
Фото: Kiilto

Kiilto, фінська компанія з більш ніж 100-річним досвідом виробництва інноваційних рішень для хімічної промисловості, представляє революційне рішення для склеювання. Нове рішення робить будівельні та ремонтні відходи придатними для вторинної переробки, що сприяє створенню більш екологічно безпечного середовища. 

Враховуючи, що будівлі споживають велику частку всієї використовуваної енергії, додатково генеруючи понад 40% глобальних викидів, а відходи від знесення будівель складають майже третину всіх відходів, розмова на тему клімату часто стосується антропогенного середовища та будівельної галузі.

Компанія Kiilto робить своєрідну революцію в будівельній та ремонтній сфері, випустивши перше в своєму роді рішення “Debonding on Demand”. Ця інновація значно зменшує вуглецевий слід, що утворюється в навколишньому середовищі, оскільки склеєні матеріали можна роз’єднати, наприклад, за допомогою тепла, щоб відходи від знесення будівлі чи ремонту можна було переробити вторинним способом.

Як зазначають у компанії, клей, який використовують під час будівництва та ремонту, є схожим на ланку ланцюга, яку було неможливо розірвати – до цього часу, уточнюють в Kiilto.

“Простіше кажучи, коли традиційний клей висихає і твердне, він утворює міцний молекулярний ланцюг , подібний до велозамка. Цей ланцюг зв’язує матеріали разом, і його дуже важко розірвати. Завдяки хімічній інновації Kiilto ланки цього ланцюга вперше можна роз’єднати контрольованим способом. Це означає, що в майбутньому працівник, який здійснює ремонт, зможе оновлювати такі елементи, як плитку, не руйнуючи її, а розчиняючи клейове з’єднання. Це значно підвищить рівень повторного використання будівельних та ремонтних компонентів” – каже Райя Полвінен, директорка з екосистем компанії Kiilto.

Наприклад, під час ремонту у ванній кімнаті більше не потрібно буде очищувати поверхню до рівня гіпсокартону. Завдяки новому методу клейовий розчин можна видаляти контрольовано, а плитка залишається неушкодженою і придатною для повторного використання. Затирку можна видалити за допомогою вакууму і відправити на переробку на завод Kiilto.

“Що мене дуже захоплює, так це широкий спектр застосування цієї інновації в будівельному середовищі, далеко за межами самих будівель. Незліченна кількість продуктів у нашому повсякденному житті, таких як меблі, автомобілі, літаки, човни та електронні пристрої, неможливо виготовити без клею, і тому при їх переробці виникають проблеми. Рішення “Debonding on Demand” має потенціал для уможливлення переробки в усіх цих контекстах і не тільки”, – не приховує свого ентузіазму Полвінен.

Революцію ніколи не можна здійснити наодинці, кажуть у компанії. Саме тому Kiilto шукає партнерів для спільної роботи над створенням та комерціалізацією більшої кількості таких сталих, продуктивних, екологічних та призначених для багаторазового використання інновацій (SUstainable, Productive, Ecological, and Reusable, SUPER) для покращення середовища у будівельній галузі, на яку наразі припадає 40% глобальних викидів вуглецю.

“Завдяки цим співпрацюючим екосистемам ми прагнемо до більш екологічного та сталого майбутнього. Інновації, які зменшують навантаження на довкілля, не лише створюють нові продукти, а й дають змогу усій галузі розвиватися на засадах сталого розвитку. Разом ми можемо здійснити революцію в антропогенному середовищі”, – підсумовує Райя Полвінен.

За матеріалами Kiilto

Поширити статтю