«Деревообробка 2017»: виставковий центр «Південний-EXPO» вже замалий

Tags: 154 Views

Без перебільшення можна сказати, що для вітчизняних деревообробників в Україні є дві знакові події, які неможливо пропустити, – київська виставка «Lisderevmash» та львівська «Деревообробка».

І якщо київська ознаменовує початок «сезону», то львівська його завершує, даючи своїм учасникам контакти і контракти, з якими вони працюватимуть найближчі півроку.

Атмосфера на «Деревообробці», яка проходила з 30 травня по 2 червня 2017 р., як завжди, була дуже тепла. Ще б пак, адже цьогоріч вона святкувала своє двадцятиріччя! Тому нічого дивного, що урочиста церемонія відкриття проходила під звуки духового оркестру.

«Львів такої виставки ще не бачив! – переконаний Андрій Стегура, президент ПрАТ «Гал-ЕКСПО». – У ній взяли участь понад 150 представників з України і 8 країн світу. Презентовано на заході високопрофесійне та продуктивне обладнання понад 450 брендів із 25 країн світу. Самих лише верстатів – 270 одиниць!».

Щоправда, його захват поділяли не всі. Деякі експоненти нарікали на невелику кількість відвідувачів, хтось стверджував, що через обмеження у площі не зміг розгорнути демонстрацію продукції на повну силу, інших організаторам довелося буквально «втискувати» через брак місця, оскільки охочих взяти у виставці участь було настільки багато, що стало зрозуміло – виставковий комплекс «Південний-EXPO», куди два роки тому переїхала «Деревообробка», вже не в змозі вмістити їх всіх.

Як і завжди на подібних заходах, кожна компанія намагалася показати краще, що в неї є. Хтось був тут уперше, тому шукав нових клієнтів, для когось це був привід побачити наявних і ще раз ними поспілкуватися та нагадати про себе.

Загалом на виставці представили весь комплекс обладнання, яким користуються підприємці у деревообробній галузі. Відвідувачі могли тут знайти стрічкові лісопиляльні верстати, горизонтальні та вертикальні пилорами, фрезерні, багатопиляльні верстати, обладнання для сушіння деревини, аспірації та вентиляції. Окрім обладнання, експоненти демонстрували також кращі зразки шліфувального та дереворізального інструменту. До уваги відвідувачів теж були засоби захисту деревини, лакофарбові матеріали, клеї, оливи, антисептики, воски, розчинники, антипірени тощо.

Проте лише цим «Деревобробка» не обмежувалася. Оскільки деревообробна галузь неможлива без лісової, то на виставці була представлена і лісова техніка, зокрема дровоколи, тракторні причепи і гідроманіпулятори тощо.

Серед цього деревообробного та лісозаготівельного різноманіття знайшлося місце й для продукції, необхідної при виробництві меблів.

Та не лише обладнанням та інструментом «жила» виставка. З’ясувалося, що продавців і виробників верстатів турбують ті самі питання, що й тих, хто безпосередньо займається обробкою деревини.

Олександр Дзюпин, голова правління спільного українсько-чеського підприємства «Ройек-Львів», зазначив, що одним із основних стримувальних факторів для розвитку деревообробки, на його думку, є проблема сировини. «На превеликий жаль, протягом останніх 5 років труднощі із придбанням сировини зростають з кожним роком, – ділиться власним баченням стану справ у галузі він. – Представники Уряду, Держлісагентства завжди нам дають гарні обіцянки, проте реально ситуація така, що введення торгів на деревину стало бар’єром для маленьких підприємств, який їм подолати дуже важко. Через це багато дуже маленьких підприємств або зникло, або їх підштовхнули до тіньового ринку. Лісова галузь справді потребує реформування, але продуманого. Я був шокований, коли дізнався, що кілька місяців тому Держлісагентство видало розпорядження, яке регулювало вивезення дров за кордон, обмеживши їх довжиною 2 м. Це подали як велике досягнення, оскільки, на думку Держлісагентства, це унеможливлює вивезення ділової деревини під виглядом дров. Але кожному фахівцеві зрозуміло, що сировину довжиною 1 м вже можна розпиляти на пилорамі, зробити ламелі, тобто це – матеріал, із яким вже можна працювати. Ще один приклад – низка держлісгоспів мають власні лісопереробні виробництва і для себе вони, завдяки відповідній постанові Держлісагентства, можуть купити деревину не на торгах, хоча всі деревообробники змушені іти на торги. Переробка деревини, на мою думку, відволікає лісгоспи від їхніх основних функцій – догляду та вирощування лісу, захисту від шкідників. Проте критикувати – найпростіше. Наше підприємство вирішило організувати акцію, щоб допомогти лісгоспам із відновленням лісів. Три місяця тому ми запропонували Українській асоціації деревообробного обладнання програму відродження карпатських лісів і маємо надію, що інші підприємства нас у цьому підтримають».

Про торгівлю деревиною та можливості використання інструментів закупівельної групи при купівлі круглих матеріалів для деревообробників розмовляли і під час семінару, організованого проектом «Купуймо разом», який фінансується за програмою «Польська допомога».

Також під час виставки відбувся семінар «FSC як інвестиція у ваше майбутнє», у  межах якого можна було почути про перспективи FSC-сертифікації для деревообробних компаній, розвиток FSC-сертифікації в Україні, використання її інформаційних продуктів для бізнесу та значення бренда FSC на міжнародному та внутрішньому ринках.

Ділова програма «Деревообробки 2017» цим не обмежилася. Охочі могли дізнатися про підготовку стрічкових пилок, нові тенденції сертифікації деревообробного обладнання, розробки львівських науковців для українських деревообробників. Також під час виставки відбулася клубна зустріч членів Української асоціації меблевиків.

Бізнес бізнесом, але на виставці знайшовся час і для приємних подарунків. Компанія ITATOOLS здійснила розіграш призів. Все, що було потрібно – зареєструватися у Facebook на сторінці компанії або на стенді. Ажіотаж довкола призів був чималий та врешті-решт всі вони знайшли своїх власників. Варто було побачити щасливі обличчя людей, котрі перемогли у розіграші, а також самих організаторів акції – схоже на те, що вони раділи не менше.Derevoobrobka_2017-podarok.jpg© Компанія ITA TOOLS здійснила розіграш призів

Іншу важливу соціальну акцію організувала компанія «Ющишин». У межах проекту «Покоління для покоління» фахівці компанії разом із студентами Національного лісотехнічного університету України виготовили комплекти книжкових полиць, які згодом мають передати Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит». «Ідея полягає в тому, що до цієї лікарні приїжджають батьки із дітьми із всієї Львівської області, та й не тільки з неї, тому ми хочемо повісити там у коридорах ці полиці, наповнені українською дитячою літературою, щоб малюкам та їх батькам було чим заповнити час у черзі», – пояснює головний ідейний натхненник проекту та директор ПП «Ющишин» Руслан Ющишин. Нагадаємо, що минулоріч під час цього проекту вже виготовили меблі для іншої дитячої лікарні, якими умеблювали відділення.Derevoobrobka_2017-pokolinnia.jpg© Покоління для покоління

Якби там не було, чотири дні минули непомітно. Попереду – спекотне літо, та не всіх чекає відпочинок. Багато хто працюватиме, щоб не втратити здобуті контакти та не проґавити контракт. А вже у вересні галузь знову дихатиме на повні груди в очікуванні нових можливостей і перемог.

Враження учасників

Максим Басун, директор компанії ITA TOOLS:– Враження від виставки «Деревообробка» дуже приємне. Щороку збільшується кількість клієнтів. Дуже посприяло те, що минулоріч виставка змінила місце проведення і вже тоді стало більше клієнтів. Цього року я бачу знову зростання кількості наших клієнтів, багато розмов менеджерів, зацікавленість інструментами, тобто всі хочуть розвиватися і йти вперед.

Олександр Ребро, начальник відділу В2В продажів ТзОВ «1001 дрібниця»:– Виставка дала змогу познайомитися з іншими виробниками. Нам вдалося залучити нових клієнтів, хоча основна мета цієї виставки була – не продаж продукції, а ознайомлення потенційних клієнтів із певними її видами. Ми хотіли продемонструвати, що маємо. Також участь у виставці – це певний престиж фірми. Дуже приємно, що багато молодих людей ходить і цікавиться продукцією. Видно, що галузь оживає після спаду 2014–2015 рр., з’являються нові тенденції на ринку деревообробного обладнання та інструментів.

Олексій Лещенко, технічний директор компанії ThunderLaser:– У деревообробній виставці ми беремо участь вперше, оскільки спеціалізуємося більше на друку на тканині. На «Деревообробку» вирішили прийти тому, що у нас з’явилося багато клієнтів, які обробляють деревину. Тому сподівалися, що тут знайдемо їх більше. Враження загалом непогані. Відвідувачі підходили, цікавилися. Оскільки в основному на виставці великі верстати для обробки масивної деревини, то таких як у нас, тут немає. Деякі відвідувачі навіть дивувалися, побачивши нас. Вони знали про компанію, але не знали, що в Україні є її представники і навіть планують купити верстати.

Віталій Тюлькін, директор комерційного сегменту промислових покриттів для деревини, компанія Helios:– Виставка нам дуже сподобалася. Вона локальна, але не менш активна, ніж київська. Дуже багато контактів, багато зацікавлених людей, причому до нас зверталися представники як великих фабрик, так і багатьох маленьких столярних цехів, а також ті, хто зацікавлений у дилерстві у віддалених регіонах.

Андрій Матушин, директор компанії Ostin:– Львівська виставка нас завжди радувала і кількістю, й якістю відвідувачів. Хочу подякувати організаторам виставки, що вони знайшли можливість і вже другий рік поспіль «Деревообробка» відбувається на новій виставковій площі, яка значно комфортніша і для учасників виставки, і для відвідувачів, починаючи від сфери послуг і закінчуючи зручними проходами та стендами. Виставка стає кращою, а відвідувачів – більше.

Роман Чорній, заступник директора із технічних питань, компанія BKU:– Виставка гарна. Відчувається, що організатори розуміють, що потрібно людям. Ми вже третій рік беремо у ній участь. Минулий рік був дуже насиченим, багато відвідувачів. У цьому році – менше, але, ви знаєте, – це той випадок, коли приходить один відвідувач, проте він вартує двадцятьох.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь