Держлісагентство та ДП «Ліси України» розпочинають співпрацю з Асоціацією міст України

83 Views
Фото: Держлісагентство

Керівник Держлісагентства Віктор Смаль разом з т. в. о. генерального директора ДП «Ліси України» Юрієм Болоховцем та головою МФДО «Відновлення та розвиток Лісів України» Олександром Матусевичем провели зустріч з представниками Асоціації міст України, а також міськими та сільськими головами декількох регіонів України.

Про це повідомляють у Держлісагентстві.

Ключові питання, які обговорили під час зустрічі: надходження до місцевих бюджетів, розвиток місцевого бізнесу та створення робочих місць, вирішення земельних питань, дорожня інфраструктура.

Як йдеться у повідомленні, цього року ДП «Ліси України» планує забезпечити рекордний обсяг податкових надходжень, майже половина з якого буде сплачена до місцевих бюджетів. Важливо, що такі податки як ПДФО сплачуються підприємством за місцем розташування лісництв.

Проте зараз система оподаткування лісогосподарської сфери є застарілою та не створює стимулів для більш ефективного господарювання, зазначають у Держлісагентстві та зауважують, що Держлісагентство неодноразово виходило з пропозиціями щодо удосконалення моделі відповідно до європейських практик. У відомстві сподіваються, що спільно з представниками Асоціації зможуть зрушити це питання, знайшовши компромісне рішення, яке влаштує та врахує інтереси всіх сторін.

Додаткового збільшення доходу громад вже можна досягти за рахунок розвитку деревообробної промисловості, зазначають у Держлісагентстві. ДП «Ліси України» взяло курс на відмову від виробництва – прозоро через Фонд державного майна України підприємство передає в оренду переробні цехи. Це нові можливості для розвитку місцевого підприємництва, збільшення робочих місць.

Зазначається також, що система реалізації деревини з боку ДП «Ліси України» наразі налаштована таким чином, що доступ до ресурсу має як великий, так і малий бізнес. Розмір лотів диверсифікований та адаптується під потреби переробників того чи іншого регіону. В Україні профіцит деревини, тому ДП «Ліси України» зацікавлено, щоб задовільнити попит з боку всіх без виключення споживачів.

Під час зустрічі окремо обговорювали питання збереження самосійних лісів. Як йдеться у повідомленні, на даний час ДП «Ліси України» вже передано громадами понад 17 тис. га залісених територій сільськогосподарського призначення. Передача територій відбувається абсолютно добровільно на основі звернень підприємства. Для «Лісів України» це фактично волонтерський проєкт, бо підприємство витрачає значні кошти у зміну цільового призначення земель, проведення лісовпорядкування, тощо. Основна мета, зазначають у Держлісагентстві, — не отримати дохід, а зберегти природній ліс для наступних поколінь. І закликають всіх, хто поділяє це бачення, приєднуватись та діяти спільно заради інтересів України та українців.

Сторони домовилися продовжити співпрацю та детально розглядати всі проблемні питання, які існують.

Поширити статтю