Нові рішення SCM викликали значне зацікавлення на LIGNA 2023

252 Views
Фото: SCM

Виставка LIGNA 2023 стала для компанії SCM дуже успішною. Тисячі клієнтів і бізнес-відвідувачів з більш ніж 100 країн зібралися на стенді компанії, який, до слова, охоплював понад 3000 м2 виставкової площі та понад п’ятдесят технологічних рішень.

Як зазначають у SCM, участь у виставці LIGNA 2023 вернулася компанії сторицею у вигляді замовлень, переговорів і контактів щодо широкого спектру типів продукції. Також з’явилися важливі можливості на всіх міжнародних ринках, особливо в регіоні DACH (Німеччина, Австрія, Швейцарія), Північної та Східної Європи, Північної та Південної Америки та Південно-Східної Азії.

SCM представила інновації в усіх сферах застосування вторинної обробки деревини як фізично на виставці, так і в цифровому та інтерактивному форматі. Окрім широкої демонстраційної програми, організованої в рамках SCM Live Show, в центрі стенду не бракувало матеріалів для Ligna.Recruiting і Ligna.Stage, присвячених новим тенденціям цифрової трансформації та автоматизації, дерев’яному будівництву та обробці поверхонь.

Серед новинок, які викликали найбільше зацікавлення, були автоматизовані та мережеві рішення, розроблені для високоперсоналізованого, універсального та сталого виробництва.

Система Smart&Human Factory для меблевої промисловості представила нові гнучкі модулі з роботом та інтегрованими безпілотними транспортними візками AMR: gabbiani gt2 для розкрою, stefani cell E для крайкооблицювання, morbidelli cx220 для свердління, а також новий верстат cut c 200 для виготовлення картонної упаковки, який здатен робити коробки потрібного розміру.

Також вперше на виставці в Ганновері була представлена модель Smart&Human Factory для малих підприємств – інтегрований модуль для гнучкого та індивідуального виробництва від сировини до готового предмету меблів, покращений завдяки інтеграції з програмним забезпеченням MES.

Значний інтерес на виставці викликали новітні інтегровані пропозиції програмного забезпечення та сервісів, представлених у Digital Hub, які підтримують кожен етап процесу: від планування та програмування до післяпродажного обслуговування. До них відносяться нові функції оптимізатора нестингового розкрою Maestro cnc, оптимізатора Maestro optiwise для однопилкових і кутових пиляльних центрів, Maestro power TMS, оптимізатора для керування інструментами в магазинах інструментів на оброблювальних центрах з ЧПК, і Maestro 3drill для свердління.

Серед нових програмних продуктів, представлених на виставці, –  Maestro active square для профілювальних, чотирибічних повздовжньо-фрезерних верстатів та  шипорізних верстатів, та Maestro active beam&saw для оброблювальних центрів з ЧПК для дерев’яного домобудування. Також привернула увагу відвідувачів платформа для цифрових сервісів Maestro connect, інтегрована в  “Woodworking made Izy”, і нові Service Bundles, пакети послуг SCM, створені, щоб запропонувати інтегроване рішення, яке допоможе клієнту задовольнити будь-які вимоги.

Серед найпопулярніших верстатів – новинки для дерев’яного будівництва та збірних будинків, зокрема oikos xs, оброблювальний центр з ЧПК, що пропонує високу швидкість роботи та широкий спектр конфігурацій, призначений для виробництва прямих балок, збірних стін, ферм, дахів та блок-хаусів. Ця новинка ще більше розширює асортимент високотехнологічних рішень SCM для цього сектору разом із системою dmc system xl для шліфування та калібрування панелей X-lam/CLT та іншими новинками, представленими на стенді компанії Randek, партнера SCM, що спеціалізується на передових оброблювальних системах для збірних будинків.

Фото: SCM

Також на виставці були представлені продукти SCM Surface Technologies для комплексної обробки поверхонь, зокрема, новий автоматичний шліфувально-калібрувальний верстат dmc system tc з лазерною установкою, розроблений для створення тривимірного  ефекту на паркеті, елементах із масиву деревини, панелях МДФ під подальше шпонування, панелях із цементоволокна та інших твердих поверхнях.

Рішення, здатні задовольнити будь-який попит на ексклюзивні, вишукані, модні опоряджувальні ефекти, а також новинки Superfici, були представлені в павільйоні 16. Серед них – нова  розпилювальна установка compact xl, система світлодіодної ультрафіолетової  полімеризації “UV LED” та ексимерна технологія excimatt для отримання суперматової поверхні.

Серед представлених оброблювальних центрів з ЧПК для обробки панелей та масиву деревини – morbidelli m100 з новим робочим столом FlexDrive; morbidelli x200 з новим вбудованим пристроєм для друку та наклеювання етикеток для обладнання для нестингу; accord 500 для виготовлення дверей, вікон, сходів і елементів з масиву деревини.

Для крайкооблицювання був представлений новий olimpic 500, призначений для малих підприємств, які шукають всі переваги крайкооблицювального верстата у компактному корпусі.

Серед новинок, представлених у цифровому форматі, були крайкооблицювальний верстат stefani sbx для точного крайкування та високоякісної обробки, а також windorflex, нова автоматична лінія для виробництва повноцінних вікон та дверей.

І на завершення, на LIGNA 2023 була представлена широка пропозиція для невеликих столярних підриємств, серед яких виділяється нова система безпеки “Blade Off” і новий 3-осьовий компактний верстат starteck cn k.

Слід зазначити, що для  SCM  була успішною не лише LIGNA 2023, а й увесь 2022 рік.

Як нагадали на прес-конференції генеральний директор SCM Group Луїджі Де Віто і директор із продукції та маркетингу підрозділу Wood Division компанії П’єтро Геллер, оборот SCM Group  за підсумками 2022 року склав рекордні €850 млн (+14% порівняно із 2021 роком) при обсязі замовлень близько €900 млн. Підрозділ SCM Wood Division перевищив позначку в 600 мільйонів, знову продемонструвавши двозначне зростання в порівнянні з попереднім роком, і продовжує завойовувати частку світового ринку в деревообробній галузі: +1,5% з 2018 по 2021 рік з подальшим зростанням у 2022 році (остаточні балансові дані по сектору ще очікуються).

Нагадаємо, що LIGNA 2023 відвідало понад 80 тис. відвідувачів. Наступну виставку заплановано провести з 26 по 30 травня 2025 року.

Поширити статтю