Держлісагентство є активним учасником міжнародного процесу Лісова Європа (FOREST EUROPE)

127 Views
Фото: Держлісагентство

В рамках даного процесу, окрім розробки концепції сталого лісоуправління окрема увага приділяється розробці та впровадженню загальноєвропейської системи управління лісовими ризиками (ForRISK), що створена для підтримки адаптації лісів до змін клімату в різних географічних умовах, а також для підвищення стійкості та пом’якшення впливу негативних зовнішніх факторів на лісові екосистеми Європи.

Розробка ForRISK триває з вересня 2022 року і завершиться у грудні 2023 року та складається з трьох послідовних взаємопов’язаних етапів, кожен з яких має особливу тематичну увагу до факторів, що завдають шкоду лісам (більше інформації про проект за посиланням https://foresteurope.org/workstreams/risk-prevention/).

Дана система зосереджена на ризиках, пов’язаних із лісовими пожежами, шкідниками і хворобами лісу, а також впливом штормових вітрів на ліси.

Принципи функціонування ForRISK будуть затверджені під час 9-ї Міністерської конференції у жовтні 2024 року, що стане чудовою платформою для загальноєвропейської взаємодії, співпраці, комунікації та обміну досвідом щодо швидкого реагування, та буде особливо ефективним механізмом транскордонної співпраці.

Джерело: Держлісагентство

Поширити статтю