Для важкодоступних районів – трелювальні трактори «LKT»

Tags: 979 Views

Як незабаром зміниться лісозаготівля, чому варто звернути увагу на трелювальні трактори «LKT» та як придбати обладнання навіть якщо у вас немає грошей – про все це інформує ТОВ «ЛІСОВА ТЕХІНІКА».

Механізація: дороги іншої немає

Механізація – ось основний напрям розвитку української лісозаготівлі. Все йде до цього, хоча в Україні ще дуже багато використовують дідівських методів лісозаготівлі, а та техніка, яка зараз є і у лісгоспах, і в приватних підприємців, на 90% застаріла. Наприклад, при вивезенні деревини використовують ще старі вантажні автомобілі типу «ЗІЛ» та «Урал», до яких приварені надзвичайно важкі металеві конструкції. Не досить, що ця машина возить на собі додатковий вантаж, що спричиняє нищення лісових і доріг загального призначення, які не розраховані на таку масу, до того суттєвою є перевитрата дизпалива Ще такий момент – якщо б замінити ці металеві конструкції, які важать 2–3 т, сучасними алюмінієвими, то вага машини зменшилася б на 60% і це дало б змогу вивезти більше деревини. Також потрібно врахувати, що рано чи пізно в Україні штрафи за перевантаження значно зростуть, тому вже зараз потрібно задумуватися над тим, як полегшити конструкцію автомобіля для того, щоб забезпечити більшу вантажопідіймальність, оскільки мости і кузови машин дають змогу це зробити.

Великий відтік робочої сили, адже робота у лісі нелегка − це ще один фактор, який змушує механізувати лісозаготівлі. Не кажучи вже про Швецію чи Фінляндію, у наших близьких сусідів – Польщі нині максимально механізовані виробничі процеси. Адже харвестери і форвардери можуть замінити велику кількість людей і набагато продуктивніші, окрім того, і проблем із ними менше, ніж із 15 робітниками. Але в Україні поки що не всі готові використовувати таке обладнання.

Другий момент – лісові дороги, а точніше, їх наявність. Якщо не буде доріг, то лісозаготівля матиме хаотичний характер, адже заготовлятимуть ту деревину, до якої буде доступ, а те, що росте вище або далі від дороги – ні. У такому випадку на підмогу стане канатна система, яка дасть змогу забирати деревину із тих місць, де доступ до деревини ускладнений (гори, болото), а наявність лісових доріг дасть можливість техніці ефективніше працювати. Багато лісу, який можна і потрібно зрізати, оскільки він всихає, залишається в горах, бо до нього просто немає доступу.

Для важкодоступних місць – «LKT»

Як відомо, завдяки застосуванню спеціальної техніки темпи лісозаготівлі істотно зросли, а сама операція відбувається без фізичної участі людини. Техніка для лісового господарства «LKT» – одна із кращих на світовому ринку за співвідношенням ціни й якості. Придбати її в Україні за дуже привабливою ціною можна в компанії «ЛІСОВА ТЕХНІКА».

На сьогодні форвардери «LKT» в Україні не працюють, оскільки це – новинка, вони нещодавно з’явилися на ринку. А от щодо трелювальних тракторів, то їх в Україні дуже багато, оскільки компанія, яка їх випускає, вже давно на ринку. Частково ці трактори ввозили в Україну безпосередньо із Словаччини, частково – через посередників».

Варто відзначити, що виробництво лісогосподарських тракторів «LKT» в Трcтені (Словаччина) має давні традиції. Перші лісогосподарські трактори виготовили і продали 1971 року. Тоді ж почалися розробка та впровадження технології лісозаготівлі. Зараз основна виробнича програма компанії «LKT» передбачає виробництво лісогосподарських тракторів потужністю від 50 до 130 кВт. Лебідка, клембанк, маніпулятор, мульчер, версія форвардер – це неповний перелік комплектації з шістьма варіантами потужності.

В Україні тривалий час не було офіційних представників компанії «LKT», ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» стала офіційним представником цієї марки порівняно недавно. Мета компанії полягає в забезпеченні клієнтів високоякісними, технічно надійними і доступними продуктами з професійним обслуговуванням та оригінальними запасними частинами. Система управління якістю також є запорукою досягнення цієї мети. «LKT» гарантує клієнтам, що продукція бренда відповідає всім технічним та екологічним стандартам і нормам. Тисячі задоволених користувачів по всьому світу вже визнали бренд «LKT».

В Україні працює багато трелювальних тракторів «LKT», і сама марка дуже відома, адже колись багато цієї техніки лісгоспи закуповували в Словаччині. Є лісгоспи, які мають по 2–3 трактори, у деяких ці машини вже спрацьовані і списані з балансу підприємств. Нині 99% трелювальних тракторів, які працюють або є на балансі лісгоспів, – це LKT 81, а 1% – більш потужні трактори. Географія поширення трелювальних тракторів LKT в Україні теж дуже широка – Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області. Загалом у 80% випадків техніка LKT працює у гірській місцевості, але вона призначена не тільки для роботи в горах – там, де немає доріг, на горбистій місцевості (наприклад, Медобори на Хмельниччині і Тернопільщині, де теж є круті схили) і загалом в екстремальних ситуаціях ця техніка чудово себе зарекомендувала, адже завдяки високій прохідності, повному приводу на 4 колеса і потужній лебідці трактори можуть працювати у складних умовах, у тому числі і на бездоріжжі.

Розглянемо детальніше, яку ж техніку бренда «LKT» пропонує ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА».

Універсальний лісогосподарський трактор LKT 81 ITL

Ця машина – одна із найпоширеніших із модельного переліку. Вона призначена для чокерного і безчокерного трелювання, при цьому трактор може працювати в режимі форвардера, застосовуючи активний причіп сортиментовоза. На маніпуляторі також можна встановити харвестерну головку для спилювання.

І навіть більше: LKT 81 ITL можна використовувати як лісогосподарську машину для розчищення лісосік, догляду за лісовими ділянками, створення протипожежних смуг.

При такому широкому спектрі застосування технічні характеристики трактора теж відповідні. Так, в універсального лісогосподарського трактора є 4-циліндровий, дизельний, чотиритактний з турбонaддувом двигун JCB потужністю 85 кВт (116 к. с). Об’єм паливного бака становить 90 л.

Трансмісія JCB Powershift – гідродинамічна з переміщенням під навантаженням, шістьма швидкостями вперед, а чотирма – назад, з механічною одноступінчастою роздавальною коробкою.

Рама трактора – із гнучким з’єднанням, повертається за допомогою двох гідравлічних циліндрів. На ній встановлені сервопривід та гідродвигун рульового керування Sauer-Danfoss.

Передній відвал трактора підіймається за допомогою гідравліки. Трелювальний щит відкидний та обладнаний напрямними циліндрами.

Лебідка – двобарабанна, електрогідравлічна та працює на гідроблоці SAEUR-DANFOSS. Зусилля буксирування становить 2×80 кН, швидкість – 1 м/с , діаметр троса – 14 мм, а довжина – 60 м.

Як і в форвардера, в універсального лісогосподарського трактора LKT 81 ITL є відкидна кабіна із захисним склом LEXAN-MARGARD, яка відповідає вимогам ROPS, FOPS, OPS. Робоче місце оператора теж можна повертати на 180°.

Мости трактора обидва ведучі, з блокуванням диференціалу, електрогідравлічним керуванням, дисковими гальмами під контролем SAFI та з електрогідравлічним керуванням паркувального гальма. Колеса – NOKIAN 540/70-30, 600/60-28.

Гідравлічну систему трактора приводить у рух аксіально-поршневий насос SAUER-DANFOSS J7T. Робочий тиск – 190 бар. Обсяг бака гідравліки – 100 л.

Споряджена маса трактора 7300 кг.

Без сумніву, оцінивши спектр застосування та технічні характеристики універсального лісогосподарського трактора LKT 81 ITL, клієнт придбає його, бо це правильне рішення для всіх, хто заготовляє деревину в важкодоступних районах.

Форвардер LKT 175 (kombi)

Словацький форвардер LKT – яскравий представник цього виду машин. Як ми вже відзначали вище, поки що ця техніка в Україні не працює, але все може змінитися, адже він чудово зарекомендував себе в найсуворіших умовах роботи, здобувши репутацію надійної і невибагливої машини. Форвардер LKT 175 (kombi) – це потужний шестиколісний (всі осі – ведучі) тягач з двоступінчастою коробкою, гідростатичним приводом, повністю автоматизованим керуванням потужністю. Він призначений для вивезення кругляка із заготівельних майданчиків, трелювання хлистів. Машину обладнали двобарабанною лебідкою, гідроманіпулятором з поворотним грейфером. Несучу раму можна довільно переломлювати за допомогою гідроциліндрів, що разом з колісною базою 6х6 забезпечує техніці безпрецедентно високу прохідність. Тому придбати такого помічника – правильне рішення для всіх, хто заготовляє деревину у важкодоступних місцях.

Сам трактор завдовжки 8,8 м, завширшки 2,55 м і заввишки 3,7 м. Вага машини – 16 тис. кг

Він обладнаний 4-циліндровим дизельним 4-тактним з турбонаддувом двигуном JCB ECOMAX потужністю 129 кВт (175 к. с.). Об’єм паливного бака становить 180 л.

Трансмісія – з гідростатичним приводом SAUER-DANFOSS та електрогідравлічною механічною двоступінчастою роздавальною коробкою, з аксіально-поршневим регульованим насосом, автоматичною коробкою передач, аксіально-поршневим регульованим гідродвигуном. Швидкість руху – 38км/год, об’єм гідросистеми – 100 л.

Форвардер LKT має відкидну кабіну із захисним склом LEXAN-MARGARD, яка відповідає вимогам ROPS, FOPS, OPS. Робоче місце оператора повертається на 180°.

У машини усі мости – ведучі, з блокуванням диференціалу, електрогідравлічним керуванням, з дисковими гальмами, керовані SAFIM, з електрогідравлічним керуванням паркувального гальма. Передня вісь зафіксована без коливань, решта – на бугелях. Колеса – NOKIAN 700/55-34; 710/45-26,5

Передній відвал – гідравлічний (стандартний). Його використовують як упор при вантажно-розвантажувальних роботах і для очищення дороги.

У форвардер LKT інстальовано потужний аксіально-поршневий насос SAUER-DANFOSS J7T. Задній щит – рухомий, керований за допомогою гідравліки. Лебідки – два барабани, що працюють на гідроблоці SAEUR-DANFOSS, електрогідравлічні. Їхнє зусилля буксирування 2×100 кН, швидкість – 1,2 м/с, діаметр троса – 13 мм, довжина – 120 м.

Рамою машини слугують рухливі майданчики із висувною стійкою. Рама обладнана шарнірними з’єднаннями і гідравлічним підіймальником.

На форвардер встановлено модель гідроманіпулятора EPSILON S-100R фірми «PALFINGER» із вильотом стріли до 10 м.

Об’єм гідравлічного бака становить 100 л.

Ще одна вагома деталь – форвардер може долати перешкоди заввишки до 50 см.

Чому саме ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА»?

Компанія «ЛІСОВА ТЕХНІКА» успішно розвивається на українському ринку лісозаготівельної техніки, є учасником Української асоціації деревообробного обладнання (УАДО). Окрім продажу нової техніки «LKT», вона забезпечує сервісне обслуговування та ремонт машин цього бренда з подальшим гарантійним супроводом. Фірма підбирає вживану техніку «LKT» на європейському ринку і на базі виробничих потужностей заводу (Словаччина) здійснює повний технічний огляд, а за потреби – ремонт. Також ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» доставляє машини до клієнта з подальшою технічною підтримкою.

Однією із переваг компанії є широкий асортимент лісозаготівельної техніки: у продажі є весь модельний перелік бренда «LKT», окрім того, можна придбати не лише нову, а й вживану техніку, а ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» вам у цьому допоможе. При цьому немає різниці, чи нова техніка, чи вживана – якість, підтверджена сертифікатами відповідності і заводською гарантією, завжди буде високою. Тут для ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» не буває компромісів.

Перше, на що звертають у компанії увагу при виборі того, яку техніку представляти, – це, звичайно, бренд. Підібрати продукцію дуже просто – беруть до уваги якість продукції, яку випускає компанія, асортимент, швидкість постачання запчастин і сервісу, адже не всі клієнти готові чекати 3–4 тижні на розгляд своєї заявки та хочуть бути впевненими, що у разі поломки їм повернуть кошти або замінять браковану деталь, зацікавленість в українському ринку і розуміння того, що відбувається в Україні, бо з деякими закордонними компаніями дуже важко працювати, оскільки вони не розуміють особливостей оформлення документів в Україні, питань, які ставлять українські клієнти тощо.

Зараз український споживач потребує передусім впевненості – він хоче знати, з ким працює. Зі свого боку ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» зараз здобуває репутацію і доводить клієнтам, що може забезпечити їм хорошу якість сервісу. Враховуючи економічний стан України і фінансовий стан лісозаготівельних підприємств, у компанії акцентують увагу на тому, що ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА», окрім того, що продає нову техніку, може запропонувати своїм клієнтам вживане обладнання із заводською гарантією, а оскільки не всі мають змогу купити навіть вживану техніку (наприклад, новий LKT 81 в середньому коштує €140 тис., а вживаний із заводською гарантією і ПДВ – €60 тис.), то намагається запропонувати клієнтам різні варіанти придбання обладнання, наприклад, у лізинг.

Стандартно лізингові компанії фінансують вживане обладнання до 5–7 років, але ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» змогла домогтися того, що техніку будь-якого року випуску лізингова компанія фінансує під відповідальність ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» (компанія гарантує зворотний викуп, якщо клієнт не зможе її виплатити). За цією програмою вже оформляють замовлення перші клієнти. Для прикладу, нова техніка залежно від марки виробника коштує €300-400 тис, але у ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» можуть запропонувати хороший відремонтований харвестер чи форвардер за €45 тис.

Загалом у компанії намагаються зробити так, що коли клієнт не має грошей на нове обладнання, то він зможе купити вживане. ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» йому його привезе, розмитнить, буде обслуговувати й постачати запчастини, а він за той час вживаним обладнанням зможе заробити грошей на нове.

Отож, якщо врахувати вигідні умови купівлі, демократичний прайс та можливість придбання в лізинг під 0% річних (умови лізингу від ULF Finance діють як на нову, так і на вживану техніку), то обладнання ТОВ «ЛІСОВА ТЕХНІКА» – чудовий вибір для тих осіб, хто не лише займається заготівлею деревини у важкодоступних районах, а й рахує свої гроші.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь