Революція у концепції азотного покриття – «NitroBoxSpray»

Tags: 174 Views

Вища продуктивність при низьких витратах як всередині компанії, так і її межами.

Італійська компанія «Eurosider», розташована у м. Гроссето, розробляє та виробляє системи нанесення лакофарбового покриття, які використовують для його нанесення азот замість стиснутого повітря. Це забезпечує більшу ефективність застосування будь-якого типу покриття.

Своїми пристроями «NitroThermSpray», запатентованими на міжнародному рівні та придатними для нанесення рідких покриттів, та «Поліфлуїд», розробленими для термоактивних порошкових покриттів, «Eurosider» забезпечує ринок вже протягом декількох років.

Еволюція мембранної технології

Пристрій «NitroThermSpray» заснований на технології мембранного поділу: він використовує селективну проникність мембран з порожнистих волоконних полімерів для відокремлення газоподібного азоту від повітря.

Найновішою розробкою компанії «Eurosider» є система «NitroBoxSpray», яка є технологічною еволюцією «NitroThermSpray». Для її розробки центр розвитку і досліджень компанії створив мембранний проект, згодом запатентований компанією. Новий пристрій обладнаний мембранами з гарантією 20 років роботи. Цю компактну та економічну машину для виробництва азоту встановлюють між компресором та місцем нанесення покриття. Її також можна інтегрувати безпосередньо в камеру для розпилювання фарби або розмістити поряд залежно від наявного простору.

«NitroBoxSpray» обладнана колесами для переміщення обладнання у будь-яке місце, тому машину можна застосовувати навіть у найнестандартніших та суворих умовах.

Іншою суттєвою перевагою нової системи «NitroBoxSpray» є співвідношення повітря-азот, яке становить 2 (для утворення 1 Нм³ азоту необхідно лише 2 м³ повітря). Для порівняння: у попередніх девайсів таке співвідношення становило 4. Такі зміни є результатом значного посилення ефективності мембран, які відокремлюють більшу кількість азоту для потреб інжектора і тому не має потреби в додатковому баку.

Однією з найбільш інноваційних характеристик нової системи є відсутність залишків, адже вона виробляє точну кількість азоту, необхідну для розпилювачів. Це дає змогу уникнути будь-яких перепадів тиску унаслідок диспропорції у виробництві азоту порівняно з фактичними потребами в застосуванні. Завдяки запатентованій технології компанії «Eurosider» резервуари при цьому не потрібні – це спрощує систему керування, роблячи її придатною для роботизованих лакофарбових ліній, на яких, наприклад, наносять лакофарбове покриття на фасади.

Переваги «NitroBoxSpray» наступні:

– зменшення надлишкового розпилення;

– краще розгладжування нанесеної плівки;

– вища продуктивність та, відповідно, кращі покривні властивості;

– зменшення часу на обслуговування та очищення розпилювачів;

– зменшення інвестиційних витрат;

– зменшення поглинання покриття на 20–50%.

Зменшення надлишкового розпилення

За будь-якого тиску стиснене повітря рухається зі швидкістю 7,2 м/с, тоді як азот – зі швидкістю 13,7 м/с, тобто майже вдвічі швидше. Це призводить до істотного зниження тиску, внаслідок чого напруга на фазі розпилення зменшується вдвічі. Своєю чергою, це значно зменшує надлишкове розпилення та, відповідно, будь-який ризик відшарування покриття та забруднення покритої поверхні завдяки відштовхуванню фарби. Використання азоту замість повітря також полегшує обслуговування та очищення резервуарів.

Краще розгладжування нанесеної плівки

При використанні стиснутого повітря для нанесення фарби може відбутися зморщування шару лакофарбового покриття, що погіршує його однорідність та розгладжування нанесеної плівки. Використання для нанесення покриття азоту замість повітря допомагає запобігти цим дефектам. Додаткова перевага застосування азоту – це усунення мікробульбашок, які формуються на поверхні унаслідок взаємодії повітря та вологи, що є у лакофарбовому засобі. У зв’язку із зміною температур це може спричинити проблеми з розгладжуванням лакофарбової плівки, та, як наслідок, нерівність поверхні. Знову ж таки, використання азоту унеможливлює виникнення цього дефекту, забезпечує краще прилягання лакофарбового покриття та більшу його довговічність.

«NitroBoxSpray» дає змогу регулювати температуру азоту, а отже, і самого покриття, тим самим збільшуючи або зменшуючи його густину. Азот постійно має сталу температуру, тобто лакофарбовий засіб перебуває у постійних теплових умовах незалежно від зовнішньої температури. Автоматична система фарбування нанесення покриттів зберігає незмінною в’язкість лакофарбового засобу упродовж усього процесу нанесення покриття і також забезпечує рівномірну товщину плівки.

Ще одна перевага «NitroBoxSpray» – можливість роботи з гарячим азотом, що скорочує час сушіння покриття на 50%. І навіть товста поверхня не стане на заваді!

Офіційний представник технології в Україні, країнах Балтії та СНД – компанія «Nitro-Tec».

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь