ДП «Ліси України» взяли участь в Генеральній Асамблеї Європейської державної лісової асоціації

41 Views
Фото: Facebook ДП «Ліси України»

ДП «Ліси України» прийняли участь в Генеральній Асамблеї Європейської державної лісової асоціації (EUSTAFOR).

Про це ДП «Ліси України» повідомило у Facebook.

Зазаначається, що з 2024 року ця організація налічує вже 49 членів з 27 європейських держав. Основною метою EUSTAFOR є знаходження консенсусу та узгодження позицій європейських країн щодо розвитку лісової галузі та її окремих механізмів.

Повідомляється, що під час дискусії представники ДП «Ліси України» отримали чимало корисної інформації щодо напрацювань країн-членів Європейського Союзу та напрямків роботи організації в адвокації інтересів компаній-членів EUSTAFOR, зокрема в процесі розробки EU Forest Monitoring Framework Regulation, що вже широко обговорюється європейською лісовою спільнотою.

Також були обговорені питання щодо механізмів здійснення моніторингу, гармонізації баз даних всіх європейських країн, збереження цілісності національних моніторингових баз даних тощо.

Як інформує ДП «Ліси України», у затверджених Генеральною Асамблеєю рекомендаціях EUSTAFOR наголошено, що при розробці будь-яких рамкових документів щодо лісогосподарювання необхідно забезпечувати залучення безпосередньо субʼєктів господарювання з усіх європейських країн не тільки для обміну досвідом, а й для узгодження єдиної системи збору даних, що було б прийнятним та можливими для всіх країн, а також для вирішення питань бюджетування всіх заходів.

Згідно повідомлення ДП «Ліси України», обговорювався й план заходів організації на наступний рік, що, окрім проведення щорічної конференції та семінарів, включатиме й залучення експертів EUSTAFOR до співпраці в лісовій галузі в європейських інституціях всіх рівнів, зокрема Європейської Комісії.

Також у рамках семінару «Практична імплементація Регламенту ЄС (Принципів EUDR) щодо знеліснення в державних лісах» були запрошені представники Європарламенту та Єврокомісії, які розʼяснили деякі моменти щодо імплементації Принципів EUDR в країнах-членах ЄС і також Україні.

Повідомляється, що представники Єврокомісії наголосили на тому, що відповідно до Регламенту ЄС (Принципів EUDR) щодо знеліснення в державних лісах на ринку ЄС дозволятиметься обіг лише тієї продукції, яка отримає сертифікат про належну перевірку відповідно до викладених в Принципах пунктів та не є деградованим лісом.

Поширити статтю