ДП “Ліси України” звітують про готовність до пожежонебезпечного періоду

37 Views
Фото: Facebook ДП “Ліси України”

Як розповіли у держпідприємстві, за час існування ДП “Ліси України” суттєво змінилися підходи до виявлення та гасіння лісових пожеж.

Згідно повідомлення ДП “Ліси України” у Facebook, на виявлення пожежі тепер йдуть лічені секунди, прибуття техніки до місця займання займає до 15 хвилин. Для цього держпідприємство закуповує нову техніку та розбудовує інфраструктуру.

Раніше пожежний спостерігач драбиною вилазив на вежу і сидів там цілий день, позначав місце займання лісу на паперовій карті, розповіли у ДП “Ліси України”. Зараз у приміщенні кожної філії є спостережний пункт, де відбувається цілодобовий моніторинг. На випадок великих пожеж є пересувні командні пункти, обладнані всім необхідним, де можна чергувати 4 дні. Камери, встановлені на нових сучасних пожежно-спостережних вежах, бачать в радіусі до 50 км. Відео з камер на моніторах бачать в лісництві, у філії і в офісі. Зараз по всіх філіях встановлено 469 таких веж та 424 телевізійні системи спостереження, запроваджується трьохступеневий рівень контролю, кажуть у держпідприємстві.

Все відбувається на якісно новому рівні. Місце загоряння лісу визначається автоматично на моніторі у пожежного спостерігача. Перша група реагування з працівників лісової охорони виїзджає на мотоциклах за лічені хвилини. На цей рік підприємство закупило 74 мотоцикли Yamaha -цей транспортний засіб є мобільнішим за рахунок малих габаритів та більш прохідний в умовах лісового бездоріжжя. Працівники лісової охорони з першої групи реагування беруть із собою ранцеві лісові обприскувачі, щоб гасити низову пожежу (готуючись до цьогорічного пожежонебезпечного періоду, ДП “Ліси України” придбало 1249 ранцевих лісових обприскувачів). Також вони запускають дрон, з якого спостереження за пожежею відбувається в режимі онлайн. Це дає змогу оцінити її масштаби.

Фото: Facebook ДП “Ліси України”

Як повідомляють в ДП “Ліси України”, в рамках пілотного проєкту на кількох філіях у кожного працівника лісової охорони, майстрів лісу та на пожежній техніці є GPS навігація. Завдяки ній можна побачити, де зараз перебуває той чи інший працівник, як швидко він може дістатися до місця пожежі. Найближчим часом планується обладнати GPS всі філії, кажуть у держпідприємстві.

Також відбувається поступова заміна старих габаритних пожежних автомобілей на лісопожежні модулі та причіпні платформи, що, за інформацією ДП “Ліси України”, значно економить час, проведений в дорозі. Повідомляється, що тільки за осінньо-зимовий період 2023-2024 рр було придбано два пожежних автомобіля на шасі Iveco, 16 лісопожежних модулів DL-M1 та 6 причепів-платформ DL-750.

Лісівники модернізують і стару техніку, зокрема адаптовують старі великообʼємні цистерни для підвезення води: одна така цистерна може заправити 40 лісопожежних модулів за раз. Підготували майже 2 тис. штучних водойм для швидкого гасіння пожежі, влаштували 8,7 тис. км мінералізованих смуг, що у 1,5 рази більше, ніж за I квартал минулого року.

В ДП “Ліси України” повідомляють також, що постійно відбувається навчання та мотивація працівників. Так, з початку цього року провели навчання для 354 спеціалістів, що керуватимуть гасінням лісових пожеж. У пожежників та водіїв є спецодяг, комфортні умови для роботи — місце для відпочинку, душові, харчування. Підвищують їм і зарплати.

Інвестиції в техніку та інфраструктуру показують свої результати, кажуть у держпідприємстві: минулоріч площа лісових пожеж склала 502 га, тоді як до реформування горіло десятки тисяч гектарів.

Поширити статтю