Дрова для пунктів обігріву у Києві допомагає заготовляти фінський дровокол

132 Views
Фото: КМДА

Потужний фінський дровокол Palax, який працює на базі Дарницького лісопаркового господарства, переробляє довгомірну деревину в колоті дрова для потреб пунктів обігріву. Він дає змогу заготовити 20 куб. м колотих дров за зміну.

Про це повідомляють у КМДА.

Верстат для розколювання деревини працює у Києві на базі Дарницького лісопаркового господарства. Завдяки йому із сухостійних і пошкоджених дерев заготовляють дрова. Запаси деревини використовуватимуть у пунктах обігріву в разі необхідності у випадку тривалого відключення електроенергії. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, перевіряючи роботу обладнання.

«Київ продовжує нарощувати запас міцності на випадок надзвичайної ситуації. Ми усвідомлюємо, що для ворога об’єкти критичної інфраструктури лишаються головною мішенню і ні на день не припиняємо роботу, щоб посилити спроможність систем життєдіяльності столиці, зокрема у разі тривалого відключення електроенергії. У місті вже працює 531 пункт обігріву для киян, близько 60 котельних оснащено генераторами, що дозволяє не припиняти теплопостачання навіть під час відсутності електрики. І ми використовуємо всі можливі альтернативні джерела постачання тепла. На базі Дарницького лісопаркового господарства встановлено потужний фінський дровокол Palax, який переробляє довгомірну деревину в колоті дрова для потреб пунктів обігріву», – пояснив Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що дровокол дозволяє заготовити 20 куб. м колотих дров за зміну – третину доби. Для вироблення аналогічного об’єму вручну знадобилося б 5 робочих днів і 10 працівників.

«Як і з перших днів війни, коли лісопаркові господарства брали участь у створенні оборонних споруд для захисту міста, зараз лісгоспи працюють заради містян, уже забезпечуючи пункти обігріву дровами. Важливо зазначити, що використовують лише сухостійні та пошкоджені дерева, що відповідним чином чіповані та зафіксовані в електронному обліку деревини», – сказав Петро Пантелеєв.

Поширити статтю