Dukta – це назва нової технології створення гнучких матеріалів з деревини завдяки нанесенню спеціальних надрізів. Завдяки цим надрізам матеріал набуває майже текстильних властивостей, а його характеристики і сфери застосування істотно розширюються.
Такий «перфорований» матеріал має оригінальний вигляд і значні звукопоглинальні властивості. В інтер’єрних роботах і обробці меблів візуальні і технічні переваги Dukta відкривають користувачеві абсолютно нові горизонти.
Для виготовлення таких напівфабрикатів використовують звичайну деревину або ж поширені в торгівлі деревні матеріали такі як фанера, MDF, OSB і багатошарові плити. В основі способу їх виготовлення лежить запатентована технологія, яка передбачає формування на матеріалі різних типів надрізів. При цьому отримують матеріал, який відрізняється як за зовнішнім виглядом, так і за гнучкістю, пластичністю і звукопоглинанням. Ця технологія є альтернативою іншим відомим методам вигину деревини, таким як парова обробка, виробництво гнуто-клеєних виробів, або обробка матеріалу хвилями високої частоти.
Оптичне враження, яке викликають у нас гнучкі плити, особливого характеру: вони здаються нам прозорими і легкими, ніби зробленими з текстилю. Це враження ще більше посилюється, якщо споживач замовляє матеріал з хвилеподібною формою. Завдяки глибоким надрізам в тривимірному просторі особливо впадає в очі гра світла і тіні. А надзвичайні звукопоглинальні властивості, які набуває матеріал завдяки подібній «перфорації», можна додатково підсилити шаром текстилю або ізоляції.
Гнучкі деревні плити можна обробляти так само, як і звичайну деревину: їх можна розкроювати, фрезерувати і шліфувати, а також піддавати різній обробці. Крім того, їх можна за допомогою звичайних сполучних засобів закріплювати на різних будівельних елементах, таких як лаги і крокви, а також зафіксувати в певній формі.
Плити стійкі до погодних впливів, але тільки за умови, що вони зроблені з стійких до впливу цього фактора деревних матеріалів, таких як багатошарові плити, виготовлені з ялини, модрини тощо.