Дивишся на життя по-іншому, коли є власна пилорама

Tags: 364 Views

Так стверджує Айгар Туусіс із хутора Піка
в Роужській волості Естонії

Яким по суті є життя на естонському хуторі? Корови, гуси, різна живність й багато лісу навколо. Саме лісовий достаток, за яким потрібно доглядати, очищати від сухостою й повалених дерев, і спонукав Айгара кілька років тому придбати маленьку пилораму LT15.

«Узагалі-то, цей верстат ми купили для сина Петера. Він на ньому здебільшого і працює», – розповідає Айгар.

Синові 26 років, він живе в Таллінні, але при кожній нагоді на вихідні вирушає в неблизький шлях на батьківський хутір, де завжди є чим зайнятися.

Нещодавно разом з батьком вони настелили терасу з того боку, де будинок звернений до озера. А ще раніше зробили навіс, під яким стоїть потужний стіл і лавки із твердої деревини у сільському стилі.

«Зараз я запланував побудувати хатину для внучки, – ділиться планами Айгар. – У хатини буде «зелений» дах, тобто накриємо її ґрунтом і висадимо рослини».

Але найбільше вражає проект Айгара – сауна: на крутому березі озера встановлена величезна дерев’яна бочка, яку заповнюють водою; під нею палять дровами, а усередині бочки – сидіння! Можна уявити, як у морозний день, коли озеро вкрите льодом, Айгар зі своїми домочадцями розслабляється у бочці, оповитій хмарами пари… В естонських хуторян, як з’ясувалося, багато спільного з японськими самураями!

За професією Айгар – зварювальник металів й працює на підприємстві, яке виготовляє транспортери й шнеки для котелень. Для нього не становило проблеми виявити винахідливість і виготовити колеса для своєї пилорами.

«Так, тепер ми можемо підчепити верстат автомобілем і відбуксирувати його в ліс або до сусідів, якщо потрібно допомогти розпиляти кілька колод», – говорить Айгар.

Досвід Айгара доводить, що життя людині дана не тільки для роботи. Найголовніше – це творчість.

«Задумів дуже багато, – сміється Айгар. – Дивишся на життя по-іншому, коли пилорама власна».

Творча натура Айгара проявляється не тільки в роботі з деревиною. Разом із дружиною вони беруть участь в ансамблі народного танцю.

«Дружина з дитинства займалася танцями, а я захопився ними уже після весілля» – пригадує Айгар.

Їхній ансамбль складається з мешканців сусідніх хуторів – разом вони об’їхали пів-Європи, представляючи Естонію. Цього року були, наприклад, на фестивалі в Барселоні.

Але якщо глянути ширше, то по суті вони просувають не просто естонську культуру, а естонський спосіб життя: у єднанні із природою, у творчості й пошуку нових ідей, а ще – у роботі із задоволенням.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь