Ефективне віконне рішення для дерев’яних каркасних конструкцій

Фото: Metsä Wood

Матеріалоефективне будівництво вимагає високоякісних і високоефективних виробів, особливо, коли потрібні довгі прольоти та менші поперечні перерізи.

Конструкційний клеєний брус Kerto LVL від Metsä Wood легкий, але дуже міцний та має  низький рівень деформації. Його використовують в будівництві, де потрібні відмінні характеристики міцності або більші поперечні перерізи чи довжини при використанні меншої кількості деревного матеріалу.

У німецькій компанії Holzhaus Fabrik, яка займається дерев’яним домобудівництвом, знайшли ефективний спосіб впровадити нове рішення для віконних перемичок, щоб вирішити ці складні завдання. Вони замінили масивну перемичку на тонку, міцну і екологічну Q-панель Kerto LVL.

Високі вікна вимагають менших перемичок

Компанія Holzhaus Fabrik спеціалізується на дерев’яних багатоповерхових житлових будинках і громадських будівлях. Протягом останніх років збільшилася площа вікон і особливо їх висота, зазначають у компанії.

«Вікна від підлоги до стелі популярні як у багатоповерхових житлових будинках, так і в індивідуальних будинках, залишаючи мало місця для перемички. У той же час, перемичка повинна бути на одній лінії із фасадом. І, звичайно, ми хочемо уникнути теплових мостів, а також нам потрібні адекватні варіанти затінення», – пояснює Хайко Дітценбах, засновник і генеральний директор компанії Holzhaus Fabrik.

Розумне рішення перемички на основі Kerto LVL

Компанія Holzhaus Fabrik замінила масивні перемички на балки з Q-панелі Kerto LVL.

«Клеєний брус встановлюється вертикально і має невеликий вузький поперечний переріз. Водночас він має високу конструкційну несучу здатність. Вікна шириною до чотирьох метрів можна змонтувати без проблем. Ми формуємо перемичку L-подібної форми. На крайні балки прикручується опорна планка, а на L-подібну деталь лягають плити з максимальним прольотом шість метрів», – пояснює Дітценбах. 

Дітценбах зазначає, що Kerto LVL легко обробляти на заводі: «Висока точність розмірів є важливим фактором для нас, оскільки ми маємо повністю автоматизоване виробництво. Завдяки своїм властивостям Kerto LVL також забезпечує високий ступінь стандартизації для різних вимог. Матеріал дуже рівний і не піддається деформуванню. Тому немає необхідності в повторній обробці, що дає змогу максимально збільшити швидкість виробництва. Сам матеріал можна прикручувати, прибивати або приклеювати, а обробляти його можна за допомогою стандартних інструментів. Ми завжди рекомендуємо Kerto LVL для віконних перемичок і покладаємося на нашу стандартизовану деталь», – пояснює Дітценбах.

Зниження витрат і зменшення використання будівельних матеріалів

Використовувати матеріали якомога ефективніше важливо. Оскільки Kerto LVL є міцним та економним матеріалом, він забезпечує зниження витрат матеріалів. Компанія Holzhaus Fabrik підрахувала, що перемичка, виготовлена з Kerto LVL, може дати економію витрат до 20% порівняно з традиційними методами. Завдяки оптимальному використанню матеріалів і тоншим конструкціям, стіни мають меншу загальну вагу. Це означає, що можна збільшити кількість стінових елементів на один транспортер і використовувати на будівельному майданчику легший кран. Це також позитивно впливає на витрати та вуглецевий слід.

За матеріалами Metsä Wood

Поширити статтю