Майже 40 днів Київщина та землі лісового фонду перебували під окупацією ворога. Внаслідок постійних бойових дій та обстрілів, мінами, розтяжками й снарядами було забруднено майже 80 тисяч гектар лісу. Найбільше постраждали території філій «Іванківське лісове господарство» та «Київське лісове господарство» Столичний лісовий офіс.
Загалом спільно з вибухотехнічними підрозділами ДСНС та військовими було перевірено і розміновано майже 20 тисяч гектар лісу Столичного лісового офісу. Тож головне завдання на сьогодні – прискорити темпи розмінування, що дасть змогу відновити лісове господарство та повернутися до мирного життя на цих землях. Безпека працівників лісу – це незмінний пріоритет.
Водночас без залучення підрядників та міжнародної допомоги цю проблему не вирішити. Розмінування лісу – процес набагато складніший, ніж розмінування відкритого поля, де може працювати спеціалізована техніка. У лісових масивах доводиться виконувати величезний обсяг ручної роботи, що потребує залучення значних людських ресурсів. Саме тому так важливо об’єднати зусилля всіх, хто може допомогти – як українських, так і іноземних фахівців.
Нещодавно до лісівників Київщини звернулись експерти у напрямку розмінування та розчищення з Нідерландів, які готові поділитися досвідом зі знешкодження та утилізації нерозірваних боєприпасів. Своєю чергою, гуманітарна організація має значний досвід у розмінуванні територій після військових конфліктів.
Лише із використанням найсучасніших технологій розмінування можна очистити українські ліси від небезпечного сміття та повернути до можливості господарювати й отримувати ресурси для громад.
Джерело: Держлісагентство