Тікове дерево – деревина середньої важкості. Найбільшою перевагою цієї деревини є низькі значення усадки, які впливають на стабільність розмірів та відсутність схильності до розтріскування та викривлення. Маслянистість деревини ускладнює склеювання, для покращення змочуваності поверхонь, що підлягають склеюванню, їх можна протерти органічним розчинником або 10% розчином гідроксиду натрію, а потім нейтралізувати 10% розчином оцтової кислоти.
Походить тік з південної Азії (Бірма, Індія, Лаос, Тайланд, Індокитай). Широко вирощується на плантаціях в усіх тропічних регіонах Африки, Азії та Латинської Америки.
Відрізняється тікова деревина високим вмістом жирних речовин і кремнієвої кислоти, завдяки чому не вбирає воду і виявляє стійкість до шкідливих речовин. Середня твердість деревини дозволяє легко обробляти її, а красиве забарвлення та зернистість надає готовим виробам привабливий зовнішній вигляд. Тік легкий в обробці, але наявність великої кількості мінеральних включень негативно впливає на інструмент. Пил, що утворюється при обробці, може негативно впливати на слизові оболонки та шкіру. Високий вміст олії викликає швидке налипання та притуплення інструменту. Тік досить стійкий до гняття та різноманітних грибків.
Іноді його називають бірманським тіком, ця назва використовується для розмежування дерев, що вирощуються природним шляхом (як правило в Бірмі) від тіку, вирощеного на плантаціях. Широко використовуваний в Індії протягом багатьох століть, тік став улюблений у всьому світі. Завдяки чудовій стабільності, хорошим міцнісним властивостям, легкій оброблюваності та, перш за все, видатній стійкості до гниття, тік входить до числа найбільш бажаних лісоматеріалів у світі.
Тік зазвичай асоціюється з морською тематикою та використовується при стилізації таких інтер’єрів. Також, він чудово підходить для оформлення ванних кімнат, вологих зон і для виготовлення садових меблів – матеріал стійкий до впливу вологи, адже в ньому містяться натуральні масла у великій кількості. Колір цієї деревини – коричневий з золотистим відтінком. Також зустрічаються й інші відтінки: червоний, жовтий або зеленуватий.
Компанія «Праліс» спеціалізується на продажі екзотичної деревини. В асортименті товарів компанії ви можете знайти шпон та масив тікового дерева.
Шпон тіку має дуже вишукане, оксамитове забарвлення. Найчастіше зустрічається темна золотисто-коричнева деревина. Необроблений шпон з часом темнішає до насичено-коричневого кольору з темними цятками. Текстура також може різнитися залежно від місця зростання дерева: від прямих волокон типових для Бірми, до хвилястих характерних для Індійського тіку.
Область застосування тікового шпону надзвичайно широка. Практично бездоганні технічні властивості породи дозволяють використовувати її і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт. Завдяки використанню шпону тіку, виготовляються надзвичайно елегантні і довговічні меблі. Зносостійкість деревини дозволяє використовувати її для оздоблення підлоги та стін. Стійкість до вологи та атмосферних явищ відкриває широкі можливості для застосування матеріалу.
Ви вже зараз можете купити шпон тіку найвищої якості в компанії «Праліс».