EPAL впровадила на ринок новий європіддон EPAL QR

62 Views
Фото: EPAL

Європейська асоціація виробників піддонів (EPAL) представила європіддони EPAL QR, які позначені на блоках у правому куті унікальним QR-кодом, що дає змогу легко інтегрувати їх в цифрові процеси логістики товарів і піддонів.

21 листопада 2023 року правління EPAL вирішило, що запуск на ринок нових європіддонів EPAL QR відбудеться 1 січня 2024 року. Цим EPAL успішно завершила перший крок у цифровізації пулу європіддонів EPAL.

Після запуску на ринку нові європіддони EPAL QR тепер доступні для замовлення у вибраних виробників європіддонів EPAL, їх можна використовувати та обмінювати у відкритому пулі європіддонів EPAL.

Від носія вантажу до носія інформації

Як вже йшлося вище, кожен окремий європіддон EPAL QR позначений індивідуальним унікальним QR-кодом на двох правих кутових блоках, що надає йому унікальної ідентифікації. Користувачі можуть прив’язати QR-код до товарів на піддоні за допомогою власних ІТ-систем або програмного забезпечення, розробленого EPAL, і підтримувати повну прозорість локалізації товарів і палет за допомогою Track&Trace.

Дірк Хоферер, президент EPAL, зазначив: «Унікальний QR-код генерується для кожного нового європіддону EPAL QR і друкується на правих кутових блоках в рамках виробничого процесу. Ми вибрали це складне рішення для маркування за допомогою унікальних QR-кодів, щоб користувачі могли зв’язати QR-код європіддону EPAL зі своїми власними даними. Це означає, що європіддон EPAL у майбутньому буде не лише носієм вантажу, а й носієм інформації».

Новий європіддон EPAL QR робить революцію в логістиці піддонів

Важливо, щоб європіддони EPAL завжди були в наявності в достатній кількості та в правильному місці, щоб ланцюжки поставок користувачів функціонували бездоганно. Новий європіддон EPAL QR дає змогу легко, швидко та точно визначити, де знаходяться піддони на складі та оцінити дані щодо їх кількості та якості. Це означає, що можна гарантувати, що європіддони EPAL завжди будуть доступні в операційній палетній логістиці в потрібній кількості та необхідної якості, незалежно від того, де в товарній та транспортній логістиці будуть потрібні палети.

Давід Деллаваллі, віце-президент EPAL, розповів: «Використання піддонів EPAL із QR-кодом у палетній логістиці має багато переваг. Це можна побачити на прикладі етикеток, які сьогодні все ще часто використовуються для маркування піддонів, що тягне за собою великі витрати коштів, часу та значний обсяг відходів. У майбутньому користувачі зможуть відстежувати та контролювати палетну логістику за допомогою нового додатку EPAL або власної системи управління складом чи системи ERP. Доступ до даних у реальному часі оптимізує як товарну логістику, так і логістику піддонів».

Європіддон EPAL QR можна обмінювати без обмежень

Нові європіддони EPAL QR можна вільно обмінювати у рамках відкритого пулу обміну європіддонів EPAL. Це гарантує, що європіддони EPAL QR можна негайно використовувати в усіх процесах логістики та обміну. Використані європіддони EPAL з QR-кодом будуть доступні в майбутньому точно так само, як європіддони EPAL без QR-коду, і будуть частиною встановлених процесів сортування вживаних європіддонів EPAL, щоб вживані європіддони EPAL були доступними для користувачів у тій якості, якої вони потребують.

Паскаль Холлігер, член правління EPAL, зауважив: «Новий європіддон EPAL QR також пропонує нові можливості для постачальників вживаних піддонів EPAL. Ліцензовані EPAL постачальники ремонтних операцій і сервісних послуг можуть додати сортування та постачання європіддонів EPAL з QR-кодом до свого наявного портфоліо ремонтних та сервісних послуг. Це означає, що користувачі вживаних європіддонів EPAL також можуть скористатися перевагами, які надає цифровий європіддон EPAL QR».

QR-код EPAL як цифровий паспорт продукту

На додаток до використання QR-коду на європіддонах EPAL для отримання інформації про місцезнаходження та завантаження піддону, а також про товар, його також можна використовувати для надання інформації про піддон. Крім даних про виробництво піддону, що покращує захист від підробок, сюди зокрема входять дані щодо матеріалу, переробки, обміну і повторного використання. EPAL розробила QR-код як цифровий паспорт продукту, тому новий європіддон EPAL з QR-кодом вже відповідає майбутнім вимогам європейського законодавства щодо цифрового паспорта продукту.

Бернд Дорре, CEO EPAL, прокоментував: «Європіддони EPAL і відкритий пул піддонів EPAL є прикладом циркулярної економіки та сталого використання ресурсів. Тому очевидно, що QR-код повинен містити всю важливу інформацію щодо повторного використання, обміну, ремонту та переробки. Тому ми хотіли зробити більше, ніж просто відповідати майбутнім законодавчим вимогам щодо цифрового паспорта продукту: ми також хотіли покращити сталість пулу піддонів EPAL і підтримати користувачів піддонів EPAL у досягненні їхніх власних цілей сталого розвитку».

Інновація для індустрії дерев’яної тари

Друк QR-коду на палетах викликає багато технічних проблем – від струменевого друку при виробництві піддонів, включаючи генерацію QR-коду в режимі реального часу, і до вимог щодо розбірливості та довговічності QR-коду. Виникнувши як дослідницький проєкт у співпраці з Fraunhofer IML у 2018 році, лабораторія інновацій EPAL випробувала багато процесів друку та виробництва в рамках розробки власних продуктів і зробила вирішальний внесок у розвиток досвіду та нових технічних рішень, принісши таким чином користь всій галузі дерев’яної тари. Результатами розробок EPAL вже зацікавилися багато європейських компаній та асоціацій, які працюють у цій сфері.

Міхаель Брандт, директор лабораторії інновацій EPAL, підкреслив: «Розробка технології друку QR-кодів на дерев’яних піддонах і палетних блоках з деревної стружки стала можливою лише за підтримки компаній з багатьох різних секторів. Ми хотіли б висловити вдячність багатьом компаніям, які зробили свій внесок у розробку європіддонів EPAL QR завдяки їх невичерпним можливостям застосування, численним ідеям і бажанню до інновацій. Особливо хочемо подякувати пілотним проєктам, у тому числі виробникам європіддонів EPAL, постачальникам систем струменевого друку, розробникам обладнання та програмного забезпечення, а також виробникам палетних блоків для піддонів EPAL.

За матеріалами EPAL

Поширити статтю