Фотофіксація, як додатковий спосіб контролю перевезення деревини

57 Views
Фото: Держлісагентство

У філіях ДП “Ліси України” впроваджується фотофіксація деревини. Постійно ведеться робота над вдосконаленням процесу.

Недоліки чи збої, які на старті проекту могли виникати у системі, фактично лишилися в минулому. Або ж, оперативно усуваються на місці. Досвід та практика залучених спеціалістів дають очевидні результати.

Як усе відбувається в реальності.

На фото фіксується деревина, завантажена на лісовоз, – з трьох ракурсів.

Ці оперативні знімки відповідальний фахівець вносить у систему електронного обліку деревини (ЕОД). Попередньо для цього у телефоні встановлено спеціально розроблену програму.

І лише коли всі дані завантажені, система може підтягнути зроблені на місці фото, відбувається оформлення дозвільного документа для перевезення лісопродукції – товаро-транспортної накладної.

Відповідно – чітко відслідковується подальший рух навантаженого автомобіля, аж до його прибуття за місцем призначення.

Навіщо?

Це додатковий спосіб контролю перевезення деревини для працівників внутрішньої безпеки ДП «Ліси України», лісової охорони, правоохоронних органів та громадськості.

Загалом система ЕОД впроваджена та успішно працює вже багато років. Але процеси її вдосконалення не припиняються.

Нагадуємо: за номерним знаком автомобіля, номером ТТН ліс чи бирки, (а це основний маркер законності перевезення лісоматеріалів в Україні) кожен може перевірити походження деревини та її основні характеристики.

Прозорість, прослідковуваність та контрольованість всіх виробничих та бізнес-процесів – мета стратегії цифровізації лісової галузі, яку крок за кроком впроваджує Держлісагентство.

Держлісагентство

Поширити статтю