Гнучкий як гума, твердий, як деревина

293 Views
Фото: Woodolex.com

Йдеться про відносно новий на ринку деревиннопохідний матеріал під комерційною назвою Woodolex, на 96% зроблений із деревної тирси та на 4% – із клею.

Як це часто буває, до створення Woodolex призвела виробнича необхідність. Як зазначається у матеріалі польського деревообробного порталу DREWNO.PL, у процесі роботи Cornices Center – однієї з найбільших компаній у Великобританії, що виробляє та реставрує гіпсову ліпнину, виявилося, що поєднати гіпсокартон та деревні матеріали – досить складне та трудомістке завдання. Тому протягом 9 років Здіслав Следзевський, власник Cornices Center, шукав рішення і в результаті розробив технологію створення Woodolex.

Як розповідають у компанії Woodolex Ltd, Woodolex – це унікальне поєднання натуральних матеріалів і сучасних технологій. При розробці матеріалу головною метою було створити 100% натуральну дерев’яну плиту, яка б була твердою, як деревина, і гнучкою, як гума.

Звідси й інша назва Woodolex – Flexible Wooden Board (FWB) –  гнучка дерев’яна дошка, що пояснюється властивостями матеріалу: під дією тепла Woodolex можна згинати та надавати такої форми, яка потрібна користувачу.

 Отож, Woodolex виготовляють із тонких шарів тирси, склеєних між собою, щоб утворити суцільну плиту однакової товщини. Суміш з тирси і клею пресують при високій температурі, в результаті чого виходить плитний матеріал, що за зовнішнім виглядом і структурою нагадує МДФ.

Woodolex можна різати, фрезерувати, шпонувати, фарбувати водними та олійними фарбами або лакувати. Якщо матеріал нагріти протягом 10-15 хвилин до температури близько 75 С, то Woodolex можна вільно згинати для отримання потрібної форми, яка зберігається після охолодження. Цей процес оборотний. Після повторного нагрівання елементу можна відновити початкову форму або надати іншу форму.

Сфера застосування матеріалу досить широка, але основна – всі декоративні та оздоблювальні роботи, де є гнуті чи скручені елементи, оскільки використання Woodolex зменшує час їх виготовлення на 75-80%.

Окрім того, Woodolex часто використовують для театральних та кінодекорацій, для декоративних елементів, які не несуть навантаження і встановлюються всередині приміщень, створення моделей та пробних зразків.

Також Woodolex можна використовувати при виготовленні плінтусів для криволінійних стін, обрамлення вікон та дверей овальної форми, поручнів гвинтових сходів, одним словом, усюди, де потрібно створити криволінійній елемент чи деталь складної форми.

На останок зазначимо, що у 2021 році Woodolex отримав свою першу нагороду на виставці UKCW у Бірмінгемі як найінноваційніший продукт 2021 року у Великобританії.

Поширити статтю