«Ідеальний шторм» для виробників деревних плит

239 Views
Мартін Бреттенталер/Фото: WBPI

Виробники деревних плит у Європі, ймовірно, зіткнуться зі складною зимою через низку проблем, пов’язаних зі зниженням попиту та збільшенням витрат на енергію, сировину і постачання.

Про це заявив Мартін Бреттенталер, голова Європейської федерації виробників плитних матеріалів (EPF), виступаючи на 12-му European Wood-based Panel Symposium, повідомляє Timber Trades Journal та Wood Based Panels International (WBPI).

Мартін Бреттенталер визнав, що галузь зіткнулася з «ідеальним штормом» через стрімке зростання цін на енергоносії, значне підвищення цін на смоли, а також збільшення вартості деревної сировини у зв’язку з меншим експортом деревини з Білорусі та Росії.

Війна в Україні, додав він, «змінила правила гри» для всієї галузі, посиливши ці наслідки, проте, за словами Мартіна Бреттенталера, це не тільки вина конфлікту.

Пан Бреттенталер розкритикував політику уряду Німеччини, спрямовану на зелену енергетику (так звану «Energiewende») протягом останніх років, як причину прискорення енергетичної кризи, з якою стикається галузь. За його словами, така політика була «абсурдом».

«Справжня проблема полягає не в бойкоті російського газу, а в тому, що немає реальної заміни атомній енергетиці та викопному паливу. Нам потрібно збільшити енергопостачання, використовувати атомну енергію та перезапустити вугільні електростанції, а замість імпорту канадського сланцевого газу використовувати свій власний», – зазначив він.

Мартін Бреттенталер також поділився з делегатами статистичною інформацією, яка демонструє, як вартість європейського виробництва МДФ подвоїлася з 2019 року.

«Попит на нашу продукцію знижується із неймовірною швидкістю», — додав він, пояснивши, що частково це сталося через Covid-ефект, який підштовхнув попит вперед.

Також Мартін Бреттенталер передбачив серйозний економічний спад у наступні 6-12 місяців, але у подальшому відбудеться різкий рикошет по V-подібній кривій.

Незважаючи на похмуру короткострокову картину, пан Бреттенталер залишався оптимістом щодо майбутнього деревообробного сектору.

«Я вірю, що у деревних плит велике майбутнє і у нас буде багато можливостей», зазначив він.

Довідка: European Wood-based Panels Symposium організували Європейська федерація виробників плитних матеріалів (EPF) та Інститут досліджень деревини Фраунгофера (Fraunhofer Institute for Wood Research).  Через пандемію Covid-19 захід востаннє проводився у 2018 році. Цьогоріч участь у European Wood-based Panels Symposium, який відбувався 12-14 жовтня 2022 року у Гамбурзі (Німеччина), взяли  понад 300 делегатів із Норвегії, Туреччини, США, Канади, Фінляндії, Швеції, Бразилії, Чилі, Кореї, Японії, Сінгапуру, Латвії, Нідерландів, Франції, Греції, Угорщини, Польщі, Італії, Іспанії, Великобританії, Ірландії, Швейцарії, Бельгії та Австрії.

Серед учасників заходу були представники таких компаній як AGT, Homanit, Berneck, Sonae Arauco, Medite SmartPly, Kastamonu Entegre, Swiss Krono, Unilin, Finsa, Rheinspan, Japan Novopan Industrial Co, IKEA Industry, Fundermax, NODA Corporation, Egger, Dongwha, Latvijas Finieris, Fantoni, Pfleiderer, Kronospan, Steico та Fibreboard GmbH.

Під час European Wood-based Panels Symposium учасники обговорювали глобальний розвиток сектору деревних плит з особливою увагою на війну в Україні, поточні та майбутні розробки в меблевій промисловості, перспективу нового будівництва та реконструкції до 2024 року.

Поширити статтю