Українські лісівники вивчали баварський досвід

199 Views
Фото: Facebook Держлісагентства

Держлісагентство взяло участь у спільному навчальному семінарі з обміну досвідом у сфері запровадження природоорієнтованих рішень у водному, лісовому та аграрному секторах в умовах зміни клімату.

Про це повідомили на офіційній Facebook-сторінці Держлісагентства.

Ініціаторами заходу стали Всесвітній фонд природи WWF-Україна та Баварське державне управління охорони довкілля.

Результат:

  • Обговорено подальшу співпрацю в рамках роботи спільної українсько-баварської міжурядової комісії.
  • Домовлено про консультації з Баварським управлінням лісового господарства, а також Асоціацією благоустрою Баварії щодо питань розмінування деокупованих територій, подальшого їх відновлення, а саме створення природних лісових ландшафтів та збереження самосійних лісів, роботи з місцевими громадами.
  • Домовлено про консультації та обмін досвідом щодо управління територіями та об’єктами Natura 2000 з Міністерством охорони довкілля Баварії.

Висновки:

  • Основним механізмом залучення місцевих громад та приватних користувачів до виконання державних програм є фінансове заохочення за рахунок державного або місцевого бюджету.
  • Оцінка впливу на довкілля при проведенні лісогосподарських робіт здійснюється згідно федарального законодавства (Федеральний закон про ліси та Акт про оцінку впливу на навколишнє середовище) лише у випадку вирубки лісу з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок площею більше 10 га та під час лісорозведення на площі більше 50 га.
  • Також можливий розгляд кожного окремого випадку на локальному рівні при здійсненні вищезазначених заходів на меншій площі, або під час будівництва автомагістралей, лінійних систем тощо, які проходять через лісові масиви.
Поширити статтю