У вересні лісгоспи продали необробленої деревини на 2,29 млрд грн – ГС «АДПУ»

137 Views
Фото ілюстраційне

Незважаючи на те, що однією з найголовніших тем лісової галузі сьогодні є забезпечення населення дровами, ринок необробленої деревини продовжує активно працювати.

За даними ГС «Асоціація деревообробних підприємств України», протягом вересня 2022 року на ліцензованих товарних біржах лісові господарства реалізували 869,5 тис. куб. м необробленої деревини на 2,29 млрд грн.

За рахунок конкуренції між учасниками ринку державні підприємства отримали додатковий дохід у розмірі 222,12 млн грн за місяць.

Найбільша реалізація необробленої деревини відбувалась у Житомирській, Рівненській, Львівській, Івано-Франківській, Київській та інших областях.

ТОП областей з реалізації необробленої деревини:

Джерело: ГС «АДПУ»

Найбільший попит на ринку мали такі породи, як сосна, ялина та дуб, де частка їх реалізації у загальній структурі склала 47,5%, 7,8% і 5,9% відповідно.

Структура обсягів продажу за породою:

Джерело: ГС «АДПУ»

«Сьогодні фундаментальну роль на ринку деревини відіграють торги на ліцензованих товарних біржах, на яких деревообробники мають абсолютно рівні можливості в контексті забезпечення себе ресурсом. Крім того, біржі проводять моніторинг виконання контрактів, що захищає як лісові господарства, так і порядних покупців, що сприяє збалансуванню ринку та формуванню реальних ринкових цін», – зазначив Павло Васильєв, Голова ГС «АДПУ»

Крім того, біржі надають інструменти для аналізу ринку деревини в реальному часі, які доступні для всіх і є на сайтах бірж.

«Слід зазначити, що ліцензовані торгові майданчики створюють додаткові комфортні умови для ринку. Вже функціонують публічні модулі аналітики та на їх сайтах є індекси цін на ресурс. Такі інструменти дають можливість швидко зорієнтуватися щодо стану ринку в розрізі порід і т.д.», – додав Голова ГС «АДПУ»

Джерело: ГС «АДПУ»

Поширити статтю