Вагоме місце серед рівненських індустріальних парків займає «Кроноспан Рівне» – перший приватний в області та єдиний працюючий, спеціалізацією якого є деревообробне та меблеве виробництво.
Про це розповідає компанія Kronospan Ukraine та повідомляє у Facebook, що функціонування індустріальних парків краю обговорили на міжвідомчій нараді у Рівненській обласній державній адміністрації. До жвавої дискусії долучились заступник голови Комітету Верховна Рада України з питань економічного розвитку ВРУ Дмитро Кисилевський, народні депутати від Рівненщини Олександр Ковальчук та Олександр Салійчук, начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль, голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, експерти, представники управляючих компаній та індустріальних парків.
Повідомляється, що під час візиту на виробничий майданчик «Кроноспан Рівне» Дмитро Кисилевський та Олександр Ковальчук ознайомилися з практичним досвідом та проблематикою створення масштабного парку, який має площу 85 га та загальний обсяг інвестицій понад 400 мільйонів євро.
Йшлося, зокрема, про потребу внесення змін до закону «Про Індустріальні парки», про можливості страхування військових ризиків бізнесу, а також про закупівлю лісосировини. Парк готовий приймати резидентів-меблевиків, має для цього всі необхідні комунікації, побудує приміщення, але держава має забезпечити привабливі умови по доступності сировини, кажуть у Kronospan Ukraine.
«Нам необхідна доступна деревина. Від цього залежать меблевики, які використовують нашу плиту при виготовленні продукції. А їх товар на 90 відсотків йде за кордон, і вони мають конкурувати в ціні з європейськими меблевиками, – наголосила генеральна директорка Kronospan Ukraine Наталія Покінська. – І тут важливо бути конкурентними. Якщо ж деревину в середині держави продаватимуть дорого, то ми не зможемо проходити з нашим експортним продуктом за міжнародний ринок. А він дуже жваво реагує на погіршення економічних умов. Тобто зараз деревина в Німеччині частково коштує дешевше, ніж у Польщі. Ось такий дисбаланс. Тому нам у лісопромисловій галузі потрібно працювати з ДП «Ліси України». На нашу думку, цьому державному підприємству необхідно мати стратегію, яка є економічно доцільною для України, для того, щоб ми розвивали деревообробну і меблеву галузь в Україні та далі вже виходили на експорт».