Міністерство сільського господарства Латвії, АТ «Latvijas valsts meži” та ДП «Ліси України» підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю

104 Views
Фото: Facebook Юрія Болоховця

28 вересня 2023 року з метою розвитку та зміцнення транснаціонального співробітництва у сфері лісового господарства АТ «Latvijas valsts meži” («Державні ліси Латвії» (LVM)) та Міністерство сільського господарства Латвії підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з ДП «Ліси України».

Про це розповіли в «Latvijas valsts meži» та керівник ДП «Ліси України» Юрій Болоховець.

«Під час робочої поїздки до Латвії підписали меморандум про співпрацю з компанією «Латвійські державні ліси» та Міністерством сільського господарства Латвійської Республіки, – повідомив Юрій Болоховець у Facebook, -Латвія для нас один з партнерів, з якою українських лісівників пов’язують давні зв’язки. Латвійська лісова галузь пройшла реформування ще у дев’яності роки, тому, готуючи нашу реформу, ми уважно вивчали досвід утворення компанії «Латвійські державні ліси». Вчилися у латвійських колег і коли починали проєкт будівництва сучасних лісо-насіннєвих центрів. Під час війни латвійські лісівники надали Україні великий обсяг благодійної допомоги, за що ми їм щиро вдячні. Наразі ми в України запроваджуємо нові цифрові інструменти контролю, які допоможуть у протидії корупції, тіньовим схемам та незаконним рубкам. Досвід латвійців і в цьому напрямі також є важливим. Підписаний меморандум стане основою для спільних проєктів, обміну досвідом, навчання спеціалістів та інших форм взаємодії».

Своєю чергою, у «Latvijas valsts meži» поінформували, що метою меморандуму є встановлення сталого партнерства у сфері лісового господарства шляхом розвитку та зміцнення співробітництва у сфері лісового господарства, прийняття виважених рішень щодо посилення управління лісами, об’єднання зусиль для пошуку зовнішніх та неурядових джерел фінансування заходів та проєктів, а також відновлення постраждалих від війни українських лісів, включаючи вирішення питання їх розмінування.

Як повідомляють у «Latvijas valsts meži», сторони домовилися співпрацювати у таких сферах, як ефективне управління лісами та збереження лісового біорізноманіття, автоматизація діяльності та впровадження ІТ-технологій, а також використання екологічно чистих технологій та планування лісового господарства. Сторони також домовилися співпрацювати у сфері вирощування лісового садивного матеріалу із застосуванням закритої кореневої системи та в інших сферах.

«Меморандум підтверджує нашу готовність надавати підтримку, експертизу та консультації нашим колегам – українським державним лісогосподарським підприємствам. Наприкінці жовтня виповнюється 24 роки з дня заснування акціонерного товариства «Latvijas valsts meži» . Протягом цих років державними лісами Латвії здійснювалося цілеспрямоване управління, яке забезпечувало як стійкість і цінність лісів, так і збереження та примноження природних цінностей. За ці роки ми набули цінного досвіду, багато чому навчилися та перейняли від лісівників сусідніх країн, і продовжуємо розвиватися та впроваджувати новітні технології у своїй повсякденній роботі. Наш досвід буде цінним для українських колег, адже попереду ще відповідальна робота, результати якої оцінюватимуть майбутні покоління», – сказав Петерс Путніньш, голова правління LVM.

Фото: Facebook Юрія Болоховця

Тристоронній меморандум підписали державний секретар Міністерства сільського господарства Латвії Райвіс Кронбергс, голова правління LVM Петерс Путніньш та в.о. генерального директора ДП «Ліси України» Юрій Болоховець.

Повідомляється, що у рамках меморандуму сторони планують організувати обмін досвідом спеціалістів і співробітників, спільні зустрічі та навчальні поїздки, а також обмін науково-технічною інформацією щодо досліджень і розробок у галузі лісового господарства.

Поширити статтю