Українська компанія «TEHNOTABLE», виробник ергономічних меблів, створила інноваційний продукт, що не має світових аналогів, й зараз шукає можливості для його серійного виробництва.
Про це розповіла Олександра Самохіна, директорка і співвласниця компанії «TEHNOTABLE», у інтерв’ю Українській Асоціації Меблевиків.
“Ще до війни стало очевидним, що на зовнішніх ринках конкурувати нашими базовими моделями ергономічних столів із китайськими аналогами ми не можемо”, – зазначила вона.
Відтак, проаналізувавши світовий ринок, у компанії «TEHNOTABLE» виявили, що тренд на дизайнерські, технологічні робочі столи тільки зароджується, а потреба персоналізації робочих місць зростає. Тому й вирішили фокусуватися на цьому. І ось у 2020 році спільно з українською студією промислового дизайну «Alandesignstudio» компанія «TEHNOTABLE» створила свою першу дизайнерську модель робочої студії WPN, на яку отримала патент в Україні та у світі. Несподівано зʼясувалося, що попит на неї у ці складні часи не лише не знизився, а й зріс.
“Але виходити на ринок з однією станцією, яка вирізняється тільки дизайном – це невиправдані витрати. – зауважила Олександра Самохіна, – Тому, проаналізувавши останні дослідження з ергономіки робочого місця та дослідження ВООЗ щодо впливу сидячої роботи на здоров’я, ми разом із українською студією промислового дизайну «Oitodesign» створили інноваційну робочу станцію ENGY”.
Як розповіла Олександра Самохіна, багатофункціональна станція ENGY – це чотирьохопорний стіл з ергономічною стільницею та регулюванням висоти для роботи стоячи та сидячи вантажопідйомністю 320 кг. Він має електропідйомник для моніторів, здорове світлодіодне освітлення типу sunlike, горщики для рослин, зволожувач та очищувач повітря, бездротовий зарядний пристрій. Передбачені подача води в стільницю та підстаканник із підігрівом чашки, шухлядка з біометричним локером та полиця під системний блок.
Функціональне високотехнологічне наповнення станції, дорогі матеріали й комплектуючі – все це створює її високу собівартість, яка не для українського ринку, тим більше в умовах війни.
“У тому, що наші дизайнерські столи мають експортний потенціал, пересвідчилися, взявши участь в осінній міжнародній виставці ергономічних товарів «Orgatec», на якій були єдиним учасником з України, – розповіла Олександра Самохіна. – Зацікавленість учасників виставки нашою станцією була значною. Більше того, представники відомих світових брендів аналогічних меблів, що не обминули наш стенд, щиро вітали нас із таким технологічним досягненням”.
Отримавши на виставці чимало конкретних і попередніх замовлень на багатофункціональну станцію ENGY, компанія «TEHNOTABLE» постала перед необхідністю створення надійної виробничої бази, на якій можна було б розгорнути її серійне виробництво і зараз, за словами Олесандри Самохіної, знаходиться у пошуках інвестицій для цього проєкту.
Як повідомила пані Олександра, компанія «TEHNOTABLE» вже відкрила своє представництво у Польщі. Наступний крок – налагодження у цій країні виробництва продукції компанії, оскільки стало очевидним, що запустити інноваційну робочу станцію ENGY в серійне виробництво й експортувати – а з огляду на ціну вона зорієнтована передусім на експорт – простіше буде з території Євросоюзу, тим більше, якщо брати до уваги нинішню українську ситуацію, при якій собівартість виробництва в Україні виходить вищою, ніж у Польщі.