Для заготівлі деревини у густих та важкопрохідних лісах

179 Views
Фото: Komatsu

Для заготівлі деревини у густих та важкопрохідних лісах потрібні маневрені, потужні, універсальні та надійні машини. Саме такими є нові гусеничні харвестери Komatsu XT-5. Працюючи на них, оператори можуть заготовляти деревину ближче до машини та впевнено маневрувати завдяки нижчому центру ваги та зміщеній стрілі.

Створені для роботи в складних умовах, гусеничні харвестери Komatsu XT-5 дають змогу операторам одночасно переміщуватися, зпилювати дерева, обрізати сучки, заготовляти та переміщувати лісоматеріали. Завдяки гідравлічним лініям для кожної функції оператори можуть використовувати гусениці, стрілу, маніпулятор та інструменти одночасно.

Компанія Komatsu виділяє такі основні переваги своїх нових гусеничних харвестерів ХТ-5: значно більша вантажопідйомність, на 10% більше кінських сил, на 16% більше крутного моменту, на 5% менше споживання палива, відмінний час безвідмовної роботи та зручність обслуговування.

Коротка задня частина харвестерів Komatsu потужністю 331 к.с. дає змогу операторам працювати в густих лісах і на суцільних рубках. Зміщена назад стріла уможливлює заготівлю деревини поруч із ходовою частиною та гусеницями, а потужний крутний момент добре підходить для роботи у складних умовах.

За рахунок значно збільшеної вантажопідйомності, працювати з деревиною при повністю витягнутій стрілі стало простіше. Завдяки чудовому балансу між підіймальною силою стріли та несучою здатністю маніпулятора харвестери XT-5 можна обладнувати широким вибором лісозаготівельних головок.

Як зазначає виробник, харвестери XT-5  можна адаптувати до роботи у двох різних робочих діапазонах. Для заготівлі більших дерев потрібно використовувати малий радіус дії та збільшену харвестерну головку, а щоб звалювати дерева на більшій відстані від машини варто перейти на збільшений радіус дії та компактнішу головку.

Харвестери XT-5 дають змогу працювати впевнено навіть на схилах. XT455L-5 обладнаний надійною чотирибічною системою вирівнювання, яка забезпечує вирівнювання зпереду, ззаду та з боків для виняткової стійкості. Розташування паливного бака знижує центр ваги для підвищення стабільності машини.

Гусеничний харвестер XT455L-5/ Фото: Komatsu

З харвестрами XT-5 можна заощадити на техобслуговуванні, оскільки інноваційна конструкція системи гідравлічного бака вимагає на 55% менше гідравлічної оливи. Насоси оснащені системою гідронуклеації, щоб запобігти кавітації насоса, і на 17% більші, щоб подовжити термін служби компонентів за рахунок зниження швидкості обертання на 500 об/хв. Двигун типу «крило чайки» та широкі поворотні двері забезпечують швидкий і легкий доступ до всіх точок обслуговування двигуна та всіх ключових компонентів харвестерів XT-5.

Комфорт оператора та індивідуальні налаштування підвищують продуктивність роботи, отож у харвестерах XT-5 для операторів облаштоване просторе комфортне робоче середовище. Хороший огляд, особливо гусениць, а також потужні системи обігрівання, охолодження та розмороження допомагають операторам бути на висоті під час роботи. При зміні робочих змін елементи керування також можна перемикати, регулюючи відповідно до уподобань кожного оператора (до трьох налаштувань). Налаштування можна встановити для джойстика, стріли, нахилу інструменту, вирівнювання кабіни тощо.

Поширити статтю