Йохан Дунбек: «Мораторій на експорт кругляку став визначальним фактором …»

Йохан Дунбек, інвестор сучасного деревообробного підприємства «Українські лісопильні», яке вже наприкінці цього року стане до ладу про ініціативи відміни мораторію на експорт круглих лісоматеріалів.

– З 1 листопада 2015 року набрала чинності заборона на експорт круглих лісоматеріалів твердих листяних порід, а з 1 січня 2017 вона пошириться й на хвойні породи. На Вашу думку, чи сприятиме це залученню інвестицій в українську деревообробку, зокрема іноземних?

– Так, звісно, заборона на експорт справді є стимулом для інвестицій в Україні, оскільки вона сприяє промисловому використанню ресурсів лісового господарства в межах її території. Для іноземних інвесторів така підтримка дуже важлива і може суттєво вплинути на їхнє рішення щодо інвестування коштів в Україну, а не в якусь іншу державу.

– Чи відіграв певну роль мораторій на експорт кругляку у прийнятті Вами рішення щодо інвестування коштів у лісопиляльне виробництво на території України?

– Так, мораторій на експорт кругляку став вирішальним фактором, що фактично моментально дав нам змогу прийняти рішення щодо капіталовкладення саме в Україну. Ми розглядали й інші сусідні країни, але заборона на експорт круглих пиломатеріалів в Україні стала конкретною довготривалою макроекономічною підтримкою, яка була надзвичайно необхідною для того, щоб подолати недоліки, які наразі у вас ще є.

– Як у перспективі мораторій на експорт круглих лісоматеріалів може вплинути на деревообробну галузь України?

– По-перше, він стимулює капіталовкладення в сучасні лісопиляльні підприємства, які зможуть використовувати круглі лісоматеріали в межах України. По-друге, після налагодження виробництва високоякісних пиломатеріалів наступним етапом стане розміщення в Україні таких деревообробних підприємств, як фабрики із виробництва будинків з деревини та меблів, столярні цехи і цехи із виробництва дерев’яних дверей та вікон.

– Якщо усе ж таки буде прийнято рішення про відміну мораторію, як це позначиться на деревообробній галузі України загалом і діяльності «Українських лісопилень» зокрема?

– Таке рішення може змінити позитивні наміри інвесторів щодо капіталовкладень в розвиток промисловості України. Зараз експорт круглих пиломатеріалів з України – це своєрідне нагадування колоніального експорту, що відкидає можливість інвестувати кошти в лісопиляльний і деревообробний сектори України. Зважаючи й на інші негативні моменти щодо інвестування грошей в Україні, доцільніше стане здійснювати капіталовкладення в сусідній країні ЄС, наприклад, Румунію, й імпортувати круглі пиломатеріали з України для подальшої обробки.

Відміна мораторію чітко продемонструє усьому світу, що Україна хоче бути лише постачальником сировини і не має жодних намірів розвивати якісь інші сфери промисловості. На жаль, такий непопулярний захід, як заборона на експорт, має бути збережений, оскільки поки що це – чи не єдиний шлях для початку розвитку деревообробної галузі в Україні.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь