Ліс – у інтернеті

Високі IT-технології у лісовому господарстві – вже реальність. І йдеться навіть не про високоточне вимірювання чи пристрої контролю за лісовою технікою, а справжню платформу для широкомасштабного аналізу даних лісового господарства, розміщену на хмарному сховищі.

Багатогранний проект втілює в життя ірландська компанія Treemetrics у співпраці з Європейським космічним агентством, IBM тощо.

Як вже було зазначено, Treemetrics розробляє хмарну платформу для широкомасштабного аналізу даних лісового господарства. На думку розробників, платформа дасть змогу контролювати стан лісу будь-де і в будь-який час, планувати діяльність у царині лісового господарства без зусиль, забезпечити ефективний контроль менеджменту, оптимізувати рішення відповідно до змін умов у лісі, лісове підприємство також зможе без зусиль ділитися інформацією зі своїми підрядниками та клієнтами.

Що дає змогу робити ця платформа?

По-перше, картографувати ліси. Лісогосподарська служба має у своєму розпорядженні просту у використанні веб-систему на базі ГІС, яка надає геопросторову інформацію як технічним, так і нетехнічним користувачам. Переглядач карт дає змогу користувачам переглядати та вивчати всі шари просторових даних. Нашарування одиниць лісового менеджменту та дані щодо параметрів виробничого процесу можна попередньо завантажити, завдяки чому користувач зуміє швидко вибирати потрібні полігони. Інструменти онлайн-редагування дають змогу легко накреслити лісові межі, змінювати лісосіки або деревостан та створювати зразки інвентаризаційних планів.manage03.jpg© Картографування лісів

По-друге, планувати операції. Планувальник ForestHQ – це інтуїтивний інструмент лісового планування та звітності. Він дає змогу планувати та керувати лісовими операціями, підтримуючи останні можливості картування. Є можливість створити сумісні у часі декілька операцій в лісі завдяки завданням, які можна запланувати та призначити користувачам. Планувальник ForestHQ також забезпечує візуалізацію та керування поточними операціями в межах лісу. Операції та завдання можна відфільтрувати за датою та місцезнаходженням.

Документацію можна завантажувати, зберігати та виправляти на платформі з хмарним сховищем. Кожен документ може бути пов’язаний з лісовим підрозділом, операцією або завданням. Користувачі також мають можливість поділитися документом з іншими користувачами у своїх робочих групах. Ці функції дають користувачам змогу працювати з різних пристроїв і локацій.

Платформа дає змогу керувати операціями у лісовому господарстві, призначаючи завдання окремим особам, організовувати такі завдання, як внесення добрив чи будівництво і утримання лісових доріг заздалегідь, а також відображає поточний стан операції в будь-який момент часу. Система автоматично надсилає сповіщення про протерміновані завдання електронною поштою та SMS.

ForestHQ також допомагає користувачеві планувати товарно-виробничі запаси за допомогою дистанційного зондування (наприклад, аерофотозйомки, LIDAR), що, своєю чергою, оптимізує оцінку виробничої площі та створення сукупності однорідних ділянок лісу і пробних ділянок під час робочих виїздів у ліс.

Програма Treemetrics Forest є інструментом для збору інвентаризаційних даних. Ця програма відображає окремі ділянки та розміщення дерев, щоб полегшити навігацію по лісі. Всі дані, зібрані під час інвентаризації насаджень, можна без проблем завантажити до ForestHQ.

Програма Treemetrics Forest працює з інструментами збору даних: електронними супортами, далекомірами, сканерами RFID та GPRS-приймачами, які надсилають зібрані дані через Вluetooth. Ця програма також покращує збір даних під час інвентаризації насаджень за допомогою наземного лазерного сканера. Зібрані дані за допомогою платформи можна проаналізувати, щоб оцінити об’єм деревини та деревних продуктів. У платформу можна інтегрувати наявні моделі зростання для прогнозування росту та майбутньої вартості лісу. ForestHQ також оснащена інструментом для автоматичного створення та надсилання стандартних звітів.ForestHQ показує потенційну ділову деревину та відходи.

Проект ForestHQ вже спричинив низку нововведень. Одне з них, що привернуло увагу, – IoTrees. Простіше кажучи, це електронний пристрій, що містить певний датчик. Пристрій пригвинчують на дерева, а потім дріт обертають навколо стовбура і під’єднують до датчика.

«Раз на місяць пристрій «прокидається» та передає інформацію про обхват стовбура  через мережу мобільних телефонів або через супутник», – пояснює Енда Кін, генеральний директор Treemetrics.

Інший додаток містить феромонову пастку, яка приваблює комах-шкідників. Пристрій підраховує кількість впійманих комах безперервно і регулярно надсилає дані для аналізу.

«У системі ми також обробляємо супутникову інформацію, дані з харвестерів та безпілотників, а також всі інші, зібрані до, під час та після вирубування», – розповідає пан Кін.

Прикладна програма для Android автоматично передає дані з харвестерів на платформу ForestHQ. Інформація про заготівлю деревини в режимі реального часу та розташування машин доступні відповідальній особі за заготівлю через веб-додаток ForestHQ. Подвійне супутникове та GPRS-спілкування забезпечує 100% передавання даних.

Інформація про кожну зрубану колоду надходить на платформу у режимі реального часу, де ці дані аналізують. Інформацію можна отримувати з однієї або декількох машин/лісів і інтервалів дат. Розподіл заготовленої деревини, об’єми та місця діяльності – у легкому доступі. Це дає змогу ефективніше керувати заготівлею лісу і забезпечує кращий контроль над операціями та ресурсами.

У вікні відображається кількість деревини, яку форвардери вивозять на узбіччя доріг в режимі реального часу. Об’єм і тип кожного штабеля деревини відображається разом із його розташуванням та часом збору. Це покращує керування дорожньо-транспортними засобами в зручний для використання спосіб і дає змогу ефективніше відправляти вантажівки за деревиною та дбати про її безпеку.

Іншими словами, платформа ForestHQ передбачає аналіз величезної кількості інформації або того, що зазвичай називають Big Data. Для обробки всіх цих даних Treemetrics співпрацює з IBM і є єдиною компанією, пов’язаною із лісовим господарством, яка має дозвіл користуватися Watson ‒ самостійним гігантським комп’ютером.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь